• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-586-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

نشست سراسری بنیادهای نخبگان کشور به میزبانی خراسان شمالی برگزار می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی از آمادگی این استان برای میزبانی نشست سراسری روسای بنیادهای نخبگان استانی و معاونت علمی و فناوری در تاریخ های ۱۴ و ۱۵ شهریور ماه امسال خبر داد.

به گزارش ایسناف منطقه خراسان شمالی مجید پورعیسی در نشست در نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان اظهار کرد: میزبانی برنامه های مختلف موجب کسب تجربه، انتقال دانش فنی و معرفی این خطه به دیگر استان ها خواهد شد بنابراین از پذیرش میزبانی برنامه های مختف با رعایت چارچوب مشخص و اعلام مسیر اجرایی استقبال خواهیم کرد.

وی افزود: برای تامین اعتبار پروژه ها و طرح های نخبگان استان مسیرهای مختلفی وجود دارد؛ نخست آن که این طرح ها از سوی بنیاد نخبگان در نشست کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان برای تصویب، طرح موضوع شود و با رعایت چارچوب های مورد نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی این طرح ها در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مطرح شود.

وی اشاره کرد: تسهیلات ارزان قیمت فراراونی در حوزه اشتغال وجود دارد که مهم ترین آن، منابع مالی طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری است که بسیاری از طرح های بنیاد نخبگان می توانند در زمره این طرح ملی تعریف شوند بنابراین از بنیاد می خواهیم با ایجاد تعامل با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای معرفی طرح ها و دریافت این تسهیلات اقدام کند.

پورعیسی تصریح کرد: به طور قطع، برخی از این طرح ها مستلزم تامین زیرساخت است که اعلام می کنم کمک های فنی اعتباری برای تامین زیرساخت های فناوری و نوآوری نیز وجود دارد.

وی تاکید کرد: از بنیاد علمی نخبگان استان می خواهم بیشتر از گذشته با دستگاه های اجرایی استان تعامل برقرار کنند؛ چرا که یکی از مزیت های این کار جلوگیری از موازی کاری در اجرای برخی از طرح هاست؛ هم چنین بنیاد نخبگان برای حل مشکلات احتمالی در مسیر اجرای طرح های سرمایه گذاری نخبگان، با ستاد خدمات سرمایه گذاری استان ارتباط برقرار کند.

بنا بر اعلام بنیاد علمی نخبگان استان در حال حاضر تعداد نخبگان و مستعدان برتر شناسایی شده استان ۱۵۲ نفر است که از این تعداد ۴۸ نفر زن و ۱۰۴ نفر مرد هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: