• جمعه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-385-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

امام جمعه بجنورد:
مسئولان اتاق جنگ با مفسدان اقتصادی تشکیل دهند

امام جمعه بجنورد گفت: مسئولان اتاق جنگ با مفسدان اقتصادی تشکیل دهند و با آن ها درست برخورد کنند تا مردم از شر گرانی خلاص شوند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه افزود: مردم ایران در تمامی صحنه ها حضور داشته، مدافع حرم شدند و در هشت سال دفاع مقدس جنگیدند اما هم اکنون گرانی برای مردم مشکل ساز شده است.

وی با تاکید بر اینکه پسندیده نیست که در جامعه اسلامی گران فروشی، احتکار وجود داشته باشد، ادامه داد: بنابراین هشدار قوه قضائیه نسبت به اخلال گران اقتصادی جدی است، به طوریکه اگر تروریست های اقتصادی به کار خود ادامه دهند(گران فروشی، احتکار و ...) به صورت جدی با آن ها برخورد می شود.

یعقوبی با اشاره به اینکه چندین نوع مفسد در جامعه وجود دارد که مفسد اجتماعی، سیاسی، اخلاقی و امنیتی از جمله این مفسدان است، اظهار کرد: مفسد اقتصادی از دیگر مفسدان اقتصادی است که آن ها در جامعه اقدام به گران فروشی، کم فروشی و احتکار به منظور اخلال در نظام اقتصادی کشور می کنند.

وی در ادامه به هفته صرفه جویی آب اشاره و بیان کرد: آب مایه حیات است و باید مواظب باشیم تا به درستی مصرف کنیم.

خطیب نماز جمعه بجنورد با تصریح بر اینکه با بحران آب مواجه هستیم، گفت: آبی که مصرف می کنیم با لیتری دو ریال به دست مردم می رسد این درحالیست که اگر بخواهیم یک بطری آب معدنی خریداری کنیم مجبور هستیم تا رقم دو هزار تومان نیز پرداخت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر مصرف درست آب مورد توجه قرار نگیرد با جیره بندی و خرید آب بسته بندی شده مواجه خواهیم شد.

یعقوبی با اشاره به اینکه اسراف عیب ملی کشور مااست، افزود: آبیاری زمین های کشاورزی به صورت غرقابی خیانت به جامعه است و کشاورزان باید به سوی آبیاری با روش های نوین آبیاری کشاورزی پیش روند.

وی با اشاره به روز قلم نیز اظهار کرد: خداوند صدای سه مورد را دوست می دارد که آن ها عبارتند از صدای قلم، صدای پای رزمندگان و صدای چرخ ریسندگی، که قلم همچون شمشیری است که کارآیی بسیار بالایی دارد.

امام جمعه بجنورد در ادامه با بیان اینکه باید تاسف بخوریم که یکی از آسیب های اجتماعی کشور و خراسان شمالی خشونت است و به مرحله هشدار رسیده است، ادامه داد: چرا بردباری مردم کم شده و خشونت جای آن را گرفته است؟

وی تصریح کرد: تنش اقتصادی یکی از علت های بروز این مشکل است اما تماشای فیلم های مبتذل و خشن در ماهواره و فضای مجازی نیز در این امر موثر بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: