• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2384-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

دبیر کمیته سرمایه گذاری اجلاس جهانی شهرداران مطرح کرد:

حضور 13 شرکت بین المللی برای آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری در بجنورد

دبیر کمیته سرمایه گذاری اجلاس جهانی شهرداران از حضور 13 شرکت بین اللملی برای آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری شهرداری در بجنورد خبر داد.

دکتر داود ندیم در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه این شرکت ها در روزهای یازده و دوازدهم تیر ماه در بجنورد حضور خواهند یافت، گفت: بنا به دعوت مدیریت شهری بجنورد از تیم مدرسه سرمایه گذاری مشارکت طی شش ماه گذشته، این تیم در بجنورد مستقر و اقدام به انجام کارهایی کردند.

وی افزود: مطالعات چشم انداز 20 ساله سرمایه گذاری بجنورد، تهیه سند استراتژی توسعه شهری، مطالعات EDF ، و برندینگ شهری اقدامات انجام شده طی این مدت بوده است.

ندیم با بیان اینکه این مطالعات به پایان رسیده است، ادامه داد: گزارش نهایی مطالعات طی این ماه به مدیران شهرداری اعلام خواهد شد.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر در راستای انجام این اقدامات برنامه ریزی های لازم انجام شد تا گروه های سرمایه گذاری از داخل و خارج کشور در این شهر حضور یابند و با فرصت های سرمایه گذاری آشنا شوند.

ندیم تصریح کرد: در گام نخست  یک تور سرمایه گذاری خارجی در ایران برگزار خواهد شد که با پیگیری های انجام شده قرار بر این شد تا این تور در تاریخ یاد شده به مدت دو روز در مرکز این استان حضور یابند و سپس بعد از آن به استان های دیگر همچون اهواز سفر خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه بجنورد در روزهای 28 و 29 تیرماه نیز شاهد حضور سرمایه گذاراران خارجی خواهد بود، گفت: در این اجلاس از شهرداری های سایر شهرهای استان نیز درخواست شده تا بسته های سرمایه گذاری خود را اعلام کنند.

به گفته دبیر کمیته سرمایه گذاری اجلاس جهانی شهرداران علاوه بر آن پنج دستگاه دیگر همچون صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، فرهنگ و ارشاد و وروزش و جوانان نیز در این اجلاس حضور خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری این اجلاس در گام اول برقراری ارتباطات اولیه است و انعقاد برخی از تفاهمات است که در جلسات بعدی از بررسی های بیشتر منجر به عقد قرار داد می شود.

ندیم با تاکید بر اینکه 13 شرکتی که اعلام آمادگی کرده اند تا در یازدهم و دوازدهم در بجنورد حضور یابند جزء شرکت های بین المللی با برندهای خارجی هستند، گفت: حتی با انعقاد یک قرار داد با این شرکت ها،  شاهد تحول بزرگی در این شهر خواهیم بود.

وی تعداد بسته های مشارکتی که شهرداری بجنورد اعلام کرده است را 30 طرح بیان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: