• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2584-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

کارت زرد استاندار خراسان شمالی برای مدیرانی که نتوانند جذب اعتبار داشته باشند

استاندار خراسان شمالی نسبت به مدیرانی که نتوانند جذب اعتبار داشته باشند کارت زرد اول را نشان داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمد رضا صالحی در جلسه شورای برنامه ریزی استان، گفت: مدیران استانی باید با وزارت خانه های مربوطه رایزنی های لازم را انجام دهند و بابت اختصاص اعتبارات به توافق برسند که این امر کار سختی نیز نیست.

وی خاطرنشان کرد: نشان دادن کارت زرد دوم به طور حتم با اخراج مدیر مواجه خواهد شد.

وی درباره بالا بردن اعتبارات پژوهشی نیز اظهار کرد: افزایش اعتبارات پژوهشی کار بسیار خوبی است و هر چقدر این مقدار را بالا ببریم برنده هستیم.

وی افزود: علاوه بر آن استفاده از اساتید دانشگاهی به منظور مشاوره نیز پیشنهاد خوبی است که در این صورت اساتید دانشگاهی نیز در تصمیم سازی ها شریک خواهند شد.

صالحی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر در شرایط شکننده ای به سر می بریم، اظهار کرد: شرایط به گونه ای است که آمریکا طمع کرده که کشور نتواند چهلمین جشن پیروزی خود را بگیرد، بنابراین باید هوشیار بود و به مشکلات مردم رسیدگی و مرتفع شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون آمریکا در بخش ارز مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است، گفت: طی سه ماه نخست سال جاری 90 درصد از ارز حاصل از صادرات کالا به دولت برنگشته است، این درحالیست که با امکانات داخلی تولید انجام می شود و کالا صادر می شود اما ارز به داخل باز نمی گردد.

وی تاکید کرد: منابع ارزی دولت متزلزل شده است اما ارز تحویلی برای واردات کالا نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

وی با طرح این سوال که اما چرا گرانی در کشور دارد؟ تصریح کرد: هم اکنون برای تحویل کالاهای اساسی ارز 3850 تومان تحویل داده می شود، اما چه شد که کالا گران شده است؟ کدام کالا با ارز هشت هزار تومانی وارد شده است؟ و این به معنای آن است که مردم جرم قاچاق را به صورت دو طرف بدهند.

نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: دستگاه های دولتی، قوه قضائیه، اتاق اصناف، صنعت، معدن و تجارت تعزیزات و بازرسی باید ریشه گرانی ها را بخشکانند چراکه مردم به شدت در فشار هستند.

وی گفت: باید همه دست به دست هم دهیم و اجازه ندهیم این فضا ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: از ایجاد یاس و ناامید در جامعه جلوگیری شود، آب برق گاز، پوشاک، انرژی و ذخیره کالاهای اساسی به اندازه کافی در کشور وجود دارد و هیچ جای نگرانی نیست.

استاندار خراسان شمالی افزود: امروز باید با آتش بس دادن به تمامی اختلافات و کنار گذاشتن اختلافات و با پیش بینی و پیش گیری، مشکلات را مرتفع کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: