• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-1190-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

عضو شورای شهر:

آتش نشانی اسفراین فقط 3 نیروی فعال دارد

عضو شورای اسلامی شهر اسفراین گفت: آتش نشانی اسفراین فقط سه نیروی فعال دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، شمسعلی شعبانی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اسفراین افزود: وضعیت آتش نشانی شهرستان نابسامان است و تنها سه نیرو فعال هستند که یکی از آنها بیسیمچی است و از عدم کنترل حریق که در یکی از مرغداری های اطرف شهر اتفاق افتاده بود اظهار نارضایتی کرد.

وی علاوه بر آن درباره وجود دست اندازها در کوچه های کمتر از ۱۲ متر‌ شهر ابراز نارضایتی کرد.

ابراهیم بابایی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر اسفراین در ادامه این جلسه بیان کرد: ساماندهی دست اندازها در کوچه های کمتر از 12 متر توسط شورای ترافیک انجام می گیرد و از محدوده وظایف شورا شهر خارج است‌.

وی ادامه داد: در رابطه با مسئله آتش سوزی در اطراف شهر اسفراین، طبق گزارش هفت دقیقه از زمان تماس تا رسیدن آتش نشانان به محل حریق طول کشیده است و علت مرگ مرغ ها دود ناشی از آتشی که در زیرزمین مرغداری و اطرف آن بوده است، اعلام شده است.

حسین عاقبتی راد از دیگر اعضای شورای اسلامی این شهر نیز در خصوص وضعیت آتشنشانی اسفراین بیان کرد: چارت سازمانی شهرداری اسفراین از لحاظ آتشنشان محدود است و باید در این خصوص و افزایش امکانات تمهیداتی اندیشیده شود و خروج ماشین آتشنشانی از شهر خلاف قانون است مگر اینکه شرایط بحرانی شود و با تشخیص نماینده استانداری این کار صورت بگیرد.

علاوه بر آن در ابتدای جلسه طلعت رگبار از عدم حضور شهردار در جلسه قبل شورا اظهار نارضایتی کرد و از ابراهیم بابایی به عنوان رئیس شورا انتقاد کرد.

ابراهیم بابایی به عنوان رئیس جلسه نیز اظهار کرد: تمام کارهای انجام شده طبق قانون صورت گرفته است و جلسه با شهردار اسفراین حتما برگزار خواهد شد.

در ادامه جلسه شمسعلی شعبانی ضمن اظهار نارضایتی از عملکرد ابراهیم بابایی به عنوان رئیس شورا، عنوان کرد: طبق ماده ۷۳ قوانین شورای اسلامی شهر هر عضوی از شورا حق دارد هر گونه انتقاد و پیشنهادی نسبت به شورای شهر، شهرداری و هر مسئولی داشته باشد و طرح سوال از مسئول مربوطه به صورت شفاهی است و این وظیفه رییس شوراست که به صورت کتبی از مسئول بخواهد.

وی ادامه داد: طبق ماده ۷۱ باید شهردار در جلسه ای به صورت عمومی پاسخگو مردم باشد که اینطور نبوده است.

ابراهیم بابایی در پاسخ به این موضوع اظهار کرد: تاکنون جلسه با شهردار به صورت عمومی برگزار شده است و حتما بار دیگر این جلسه برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: