• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2087-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

آغاز به کار جشنواره تابستانی فیلم کودک و نوجوان "خاله قورباغه" در بجنورد

مدیر مرکز ایده و مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد گفت: جشنواره تابستانی فیلم کودک و نوجوان خاله قورباغه از امروز عصر به صورت رسمی کارش را آغاز می کند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، طاهر خرمی در نشست خبری جشنواره تابستانی فیلم کودک و نوجوان خاله قورباغه اظهار کرد: وضعیت سینما در شهرستان های خراسان شمالی ضعیف است و این امر طی چند سال اخیر ضعیف تر نیز شده است.

خرمی با اشاره به اینکه زمان آغاز کار این مرکز در مجتمع گلشن همزمان با اکران فیلم های فجر بوده است، افزود: فیلم های منتخب برای پخش نسبت به سال های گذشته پربارتر و مورد توجه تر بود و موج خوبی ایجاد شد.

خرمی اضافه کرد: بعد از بررسی های انجام شده کمبود خاصی در بخش فیلم های کودک و نوجوان نمایان شد که دغدغه ی بزرگی برای خانواده ها بود به همین دلیل با پیگیری های انجام شده از فیلم های قدیمی کودک، مانند فیلم های تتل و راز صندوقچه، فیل شاه برای نمایش معرفی شدند.

وی به استقبال خوب از فیلم خاله قورباغه در زمان اکران اشاره کرد و گفت: متاسفانه بازار سینمای ایران محصولات زیادی در بخش کودک و نوجوان ندارد، از این رو از این جریان استفاده کردیم تا ارتباط با خانواده و کودک و نوجوان بیشتر شود و بخشی از اوقات فراغت خود را به سینما اختصاص دهند.

شریعتی دبیر این جشنواره در ادامه گفت: جشنواره در دو بخش دنبال می شود که بخش اصلی آن، فیلم های حوزه کودک و نوجوان است.

وی فیلم های خاله قورباغه، فیل شاه و تتل و راز صندوقچه را در لیست شاخص ترین فیلم های در حال اکران در حوزه کودک و نوجوان قلمداد کرد.

شریعتی افزود: هم چنین با پیگیری های انجام شده و گفتگو با تهیه کننده فیلم های قدیمی تر حوزه کودک و نوجوان، اکران فیلم گلنار، کلاه قرمزی، مدرسه موش ها  در دستور کار است.

وی خاطر نشان کرد: از دیگر برنامه ی مهم این جشنواره  هماهنگی ها با موزه عروسک های ملل با بیش از 100 نوع عروسک مطرح بوده که طی هفته آینده به مدت 4 روز این موزه در بجنورد برگزار می شود.

به گفته وی  این موزه از 20 تیرماه کار خود را  آغاز کرده و تا 23 تیر ماه ادامه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: