• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-3414-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

محیط زیست خراسان شمالی از اعتبار و تجهیزات لازم برای اطفاء حریق برخوردار نیست

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: این اداره کل از اعتبار و تجهیزات لازم برای اطفاء حریق برخوردار نیست.

علی اصغر مطهری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: یک سری از تجهیزات هر ساله از سوی سازمان به ادارات کل اختصاص می یابد اما این امکانات بعد از استفاده در خاموش کردن چندین آتش سوزی مستهلک می شود و دیگر قابل استفاده نیست.

وی ادامه داد: مقداری از تجهیزات نیز از سوی اداره کل مدیریت بحران اختصاص می یابد این درحالیست که برای اداراتی همانند محیط زیست که همیشه با مخاطراتی همچون آتش سوزی مواجه هستند، باید اعتباری خاص در نظر گرفته شود.

مطهری با اشاره به آتش سوزی چند روز گذشته در جنگل گلستان که حدود 130 هکتار از اراضی مرتعی و جنگلی در آتش سوخت، اظهار کرد: این اداره کل هزینه های اطفاء حریق این آتش سوزی را از ردیف های رفاهی، اضافه کار و ماموریتی کارکنان خود تامین کرد.

وی خاطرنشان کرد: این اداره کل در حال حاضر با کمبود اعتبار و تجهیزات اطفاء حریق مواجه است.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که شنیده شده این اداره کل در اطفاء حریق جنگل گلستان دیر اقدام کرده است؟ بیان کرد: شرایط مناطق حفاظت شده خراسان شمالی به لحاظ توپوگرافی بسیار سخت هستند و اغلب در مناطق صعب العبور قرار دارند.

وی توضیح داد: این اداره کل توانست با حداقل امکانات آتشی در سطح 130 هکتار را کمتر از 24 ساعت خاموش کند و این اقدام محیط بانان و افراد دخیل در اطفاء حریق می تواند یک الگوی برتر در سطح کشور و دنیا باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: