• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1886-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاددانشگاهی استان خبر داد:

برنامه ریزی برای اتصال دپارتمان زبان خارجه جهاددانشگاهی خراسان شمالی به برندهای آموزش بین‌المللی

رئیس جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی از برنامه ریزی برای برای اتصال دپارتمان زبان خارجه جهاددانشگاهی استان به برندهای آموزش بین‌المللی خبر داد و گفت: این واحد درصدد است میانبر علمی در حوزه زبان انگلیسی ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، دکتر رضا شاهین فر در همایش آیلتس که با همت دپارتمان زبان انگلیسی این واحد برگزار شد، افزود: اگر در هر مقطعی از تحصیل بخواهید کمترین ارتباط را با مطالب علمی پیدا کنید، لازمه این کار این است که زبان انگلیسی را یاد داشته باشید.

وی افزود: اگر بخواهید برای مسافرت، تجارت، مهاجرت، سمینار و برای هر چه که بخواهید واردش شوید و خودتان را به روز کنید و کاری کنید که با مقامات بین الملل ارتباط بگیرید باید به این زبان آشنا و مسلط شوید.

شاهین فر خاطر نشان کرد: مجموعه جهاد دانشگاهی بنا به وظیفه، تعهد و رسالت خود در حوزه های آموزشی و فرهنگی می تواند کمک حال متقاضیان دریافت آموزش زبان باشد.

وی توضیح داد: جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی درصدد است تا یک میانبر علمی در حوزه زبان ایجاد کند که بر همین اساس دپارتمان زبان را تأسیس کرده است.

شاهین فر گفت: در تلاش هستیم تا این دپارتمان را به سازمان ها و برندهای آموزش بین المللی متصل کنیم که در عمل محیطی متفاوت برای خود و فرزندانمان ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به حضور تجار بین المللی طی روز های اخیر در استان گفت: اگر این دپارتمان زودتر شکل گرفته بود،  میتوانستیم در حاشیه این همایش گفتمان های انگلیسی را نیز  راه اندازی کنیم.

شاهین فر با اشاره به برگزاری مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران توسط جهاد دانشگاهی گفت: امیدوارم شما تلاش های لازم انجام شود  تا برای اولین بار مناظره های دانشجویی و حتی غیر دانشجویی به زبان های زنده دیگر نیز در استان برگزار شود.

شاهین فر از تمامی مردم و دانشجویان درخواست کرد تا با حضور در این دپارتمان به افزایش سطح علمی خود و استان کمک کنند.

رویا گوهری راد مدیر دپارتمان زبان انگلیسی جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی نیز در ادامه این همایش اظهار کرد: در حقیقت به مبحث آیلتس در خراسان شمالی چندان پرداخته نشده و به صورت خیلی جدی در این زمینه ورود پیدا نشده است.

وی افزود: همه آن کسانی که می خواهند نمرات مناسب دریافت کنند و یا خارج از کشور سفر کنند یا اینکه درصدد هستند تا در دانشگاه های خاصی پذیرفته شوند، نیاز به دریافت نمره بالای آیلتس دارند که برای دست یابی به آن مجبور هستند به شهرهایی همچون مشهد و تهران سفر کنند.

وی با طرح این سوال اظهار کرد: در حال حاضر جهاد دانشگاهی تبدیل به یک برند در کشور شده است و چرا نباید این مسافت را با استفاده از وجود چنین امکانی در استان کوتاه کرد؟

گوهری گفت: دپارتمان زبان معاونت آموزشی جهاددانشگاهی برای ارائه خدمات تخصصی در این زمینه به علاقه مندان آمادگی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: