• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4684-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

بروکراسی طولانی علت عدم استقبال عشایر خراسان شمالی برای ثبت نام در طرح مشاغل خانگی

مدیرکل امور عشایری خراسان شمالی گفت: بروکراسی های طولانی موجب شد تا عشایر این استان استقبال چندانی برای ثبت نام در طرح مشاغل خانگی نداشته باشند.

محمد رضا قلی پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: بیشتر از 15 تا 20 خانوار در طرح مشاغل خانگی این استان ثبت نام نکرده اند.

وی ادامه داد: ثبت نام در این حوزه برای این افراد با مشکلاتی همچون رفت و آمد به شهر و ... مواجه است.

قلی پور با اشاره به اینکه این اداره کل طی چند سال گذشته تسهیلاتی را در این حوزه به عشایر استان ارائه کرد، اظهار کرد: عشایر خراسان شمالی به منظور اینکه هزینه های پرداختی آن ها کمتر شود ترجیح می دهند فعالیت در حوزه مشاغل خانگی و یا تولید صنایع دستی را از طریق این اداره کل انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه زنان خانوار عشایری در تولید گلیم سفره کردی نقش موثری دارند، تصریح کرد: قسمت اعظم این دستبافته داری به مصرف خود آن ها می رسد و مابقی نیز از طریق تشکل و صندوق های عشایری به فروش می رود و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

این مقام مسئول تاکید کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده، این اداره کل در نظر دارد تولید صنایع دستی زنان عشایر را در طول برنامه ششم توسعه سالانه به 10 هزار متر مربع افزایش دهد.

وی خاطرنشان کرد: تولید صنایع دستی جمعیت عشایر در خراسان شمالی طی سال های گذشته تنها دو هزار و 750 متر مربع بود که این رقم اکنون به پنج هزارمتر مربع افزایش یافته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: