• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-3814-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

ممنوعیت دخالت عطاری ها در امور پزشکی

انجام هرگونه معالجه، تجویز و دخالت در امور پزشکی توسط عطاری ها ممنوع است .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از وبدا، رئیس اداره نظارت و ارزیابی امور فراورده های طبیعی ، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، بابیان اینکه عطاری ها علم تشخیص و تجویز داروهای گیاهی را ندارند و نباید در درمان بیماری دخالت کنند، گفت: هرگونه تبلیغ اثرات درمانی برای داروهای گیاهی اعم از نصب اطلاعیه در ویترین یا پشت شیشه با برچسب روی ظرف حاوی گیاه دارویی و انجام هر گونه معالجه ، تجویز و دخالت در امور پزشکی در عطاری ها ممنوع است.

دکتر یاسمن مجبوری با اشاره به اینکه عرضه گیاهان دارویی در غالب اشکال خاص مثل کپسول ، شربت، پماد و ... در عطاری ها ممنوع است، افزود: همچنین عرضه هرگونه داروی شیمیایی مثل مسکن، تقویتی، هورمونی و مکمل های غذایی هم مطلقا در عطاری ها ممنوع است.

وی در ادامه بیان کرد: انجام فرایند بر روی گیاهان دارویی مثل خرد کردن، عصاره گیری، عرق گیری، بسته بندی و ... مستلزم تاسیس واحدهای خاص و استفاده از دستگاه های بهداشتی است که باید برای آن مجوزهای لازم بهداشتی کسب گردد.

دکتر مجبوری در پایان تاکید کرد: باید توجه داشت که مصرف خودسرانه و بیش از حد گیاهان دارویی ممکن است عوارض و مشکلاتی را ایجاد کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: