• جمعه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-1185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تاکید امام جمعه بجنورد بر حل مشکلات جامعه هدف بهزیستی

امام جمعه بجنورد با تاکید بر حل مشکلات معلولان و کمک به این قشر از جامعه گفت: مبالغی که ماهیانه به عنوان کمک خرج زندگی به این افراد پرداخت شده پاسخگوی نیازهای زندگی روزمره آن ها نیست و باید به فکر حل معضلات معلولان بود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه بجنورد در مصلی امام خمینی(ره) اظهار کرد: مسئولان بهزیستی باید توجه ویژه ای به جامعه هدف خود کنند و با در نظر گرفتن برنامه های مناسب، به فکر تامین نیازهای اقتصادی و آینده شغلی معلولان باشند.

وی خواستار توانمندسازی و امید آفرینی در جامعه هدف بهزیستی شد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن هفته حج، حج ابراهیمی را همان معنی اسلام ناب محمدی توصیف کرد و افزود: در زیارت خانه خدا مومنان دو عنصر برائت از مشرک و ولایت پذیری را تمرین می کنند.

نمیانده ولی فقیه در خراسان شمالی اضافه کرد: البته متاسفانه امروز برخی از کشورهایی که زیر بار ظلم آمریکایی ها رفته اند با غفلت از این دو عنصر مهم، در واقع خود برده شده اند.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه خانه خدا عظمت خاصی دارد، افزود: دنیای اسلام هنوز موفق نشده حج را با اصول واقعی خودبرگزار کند.

وی ادامه داد: همه ائمه و اوصیای الهی از مسلمانان خواسته اند که تمام توان و اقتدار جهان اسلام را در حج به رخ جهانیان بکشانند و از این رو حجاج در زیارت خانه خدا مسئولیت مهمی را بر عهده دارند.

وی با اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س)، عامل رسیدن انسان به بزرگی را تقوا دانست و گفت: انسان کریم کسی که می توان با وجود آن افراد کرامت مند را شناخت و به واسطه برکت وجود او از نیازمندان دستگیری کرد.

حجت الاسلام یعقوبی وجود پیکر پاک حضرت معصومه(س) در قم را مایه برکت این خاک دانست و اظهار کرد: امروز رونق حوزه های علمیه قم و جهان اسلام به برکت حضور این بانوی مکرمه در شهر قم است.

وی حضرت فاطمه معصومه را برترین الگو برای دختران در ولایت پذیری، عفاف و حجاب، پاکدامنی و پاک سیرتی دانست.

امام جمعه بجنورد با اشاره به فرا رسیدن ساروز تاسیس شورای نگهبان، این نهاد را یک اهرم کنترل دانست که در همه نظام ها وجود دارد و خاطرنشان کرد: در تصویب قانون اساسی و انطباق قوانین با این قانون٬ شورای نگهبان جایگاهی رفیع و اساسی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: