• دوشنبه ۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-190-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

فرماندار شیروان:
استفاده از آب چاه های پروانه دار شخصی راهی موقت برای حل مشکل باغات در حال خشک شدن

فرماندار شیروان گفت: استفاده از آب چاه های پروانه دار شخصی راهی موقتی برای حل مشکل باغاتی است که در این شهرستان دچار کم آبی شدید شده و در حال خشک شدن هستند.

مرآتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اعطای مجوز برای انجام این امر افزود: افراد متقاضی می توانند با مالکان شخصی چاه های آب صحبت کرده و برای دریافت آب به تفاهم برسند تا به مقدار نیاز و در حد بضاعت به آن ها آب اختصاص یابد.

وی ادامه داد: اما برای حل این مشکل برای طولانی مدت قرار بر این شده تا برنامه مداخله در شیوه آبیاری در شیروان اجرایی شود بطوریکه هم شیوه های آبیاری تغییر یابد و همچنین اگر اشتباهی در نحوه آبیاری صورت گرفته اصلاح شود.

به گفته مرآتی برنامه مداخله در شیوه آبیاری در این شهرستان تا سال آینده اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات این شهرستان تامین آب شرب است، اظهار کرد: آب شرب شهر شیروان از طریق سد بارزو تامین می شد این درحالیست که اکنون این سد خشک شده و نمی توان از آن استفاده کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: وارد مدار کردن چاه های جدید و مدیریت مصرف آب راه هایی بوده که برای حل این مشکل در پیش گرفته بطوریکه با مدیریت مصرف، میزان مصرف آب در این شهر کاهش داشته است.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر راه اندازی مخازن ذخیره اب در مناطق مختلف از دیگر راهکارهایی است که برون رفت از این مشکل در حال انجام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: