• دوشنبه ۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-314-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر سازمان جمعیت هلال احمر استان خبر داد:

میزبانی خراسان شمالی از ۳۰۰ دانش آموز در طرح اردوهای دوستی

مدیر عامل جوانان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: در سومین دوره طرح اردو دوستی منطقه شمال شرق کشور میزبان ۳۰۰ دانش آموز بودیم.

محسن نجات در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، در اختتامیه سومین دوره ارودهای دوستی منطقه شمال شرق کشور که در روستای رویین شهرستان اسفراین برگزار شد، اظهار کرد: ظرفیت خراسان شمالی برای برگزاری چنین ارودهایی بالا است و در این اردو برنامه های فرهنگی، بوم گردی، مسابقه و کارگاه های آموزشی خلاقانه برگزار شد.

وی در خصوص فعالیت هلال احمر در مدارس، بیان کرد: طرح دادرس یعنی دانش آموز آماده در روزهای سخت در مدارس در حال انجام است و دانش آموز فرهنگ خود امدادی و دگر امدادی را یاد می گیرند.

وی ادامه داد: دغدغه ما در کنار آموزش، کار فرهنگی است و این اردوها می تواندد به این بحث کمک کنند چون دانش آموزان در سطح نوجوانان نشاط زیادی دارند و آموزش خشک و بی روح است و برنامه های فرهنگی به آن روح می دهد.

مدیر عامل جوانان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: پنج هزار دانش آموز را در استان آموزش داده ایم و در یک افق دو ساله تحصیلی می خواهیم به چهار هزار دانش آموز آموزش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: برای گسترش فعالیت ها هلال احمر با ارگان های مختلف تفاهم نامه هایی را امضا کرده است و یکی از آنها طرح داوطلب آماده به خدمت مرحله تاب آور با همکاری هلال احمر، شهرداری و مدیریت بحران است.

نجات در خصوص ساخت اردوگاه در استان بیان کرد: برای ساخت اردوگاه مخصوص سازمان هلال احمر به بودجه ای در حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان لازم است و در این چند ماهه اول سال توانستیم یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان  بودجه گرفته ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: