• سه شنبه ۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-787-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی خبر داد:

دومین ورکشاپ ملی کاریکاتور و کارتون در بجنورد برگزار می‌شود

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی از برگزاری دومین ورکشاپ ملی کاریکاتور و کارتون در بجنورد خبر داد.

وحید نمازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان شمالی با بیان اینکه این ورکشاپ ملی از روز چهارشنبه سوم تیرماه سال جاری در دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار می شود، ادامه داد: متولی اصلی ورکشاپ حوزه هنری استان است دستگاه های دیگری از جمله جهاددانشگاهی و مؤسسه سپهر سوره نیز در این امر حمایت خود را اعلام کردند.

وی در ادامه افزود: این ورکشاپ در ذیل 9 دوره جشنواره ملی کارتون و کاریکاتور برگزار خواهد شد و هنرمندانی از 17 استان  اعلام حضور کرده اند و پیش بینی می شود که 35 تا 40 هنرمند کشوری در این برنامه شرکت کنند.

نمازی خاطر نشان کرد: کارگاه ها زیر نظر اساتید جواد علیزاده از تهران و مسعود ضیائی از اصفهان هدایت خواهد شد و دبیر کارگاه ها نیز عباس ناصری است.

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی اظهار کرد:موضوع محوری ورکشاپ کسب روزی حلال و آثار آن در زندگی و همچنین حرام خواری و آثار آن است.

وی با بیان اینکه هدف از این ورکشاپ خلق آثار جدید است افزود: موضوع مطرح شده تقریبا در کشور به صورت جدی دنبال نشده و از نیازهای جامعه است.

نمازی ادامه داد: نیاز است در این موضوع خود هنرمندان نیز توجیه شوند گاهی اجرای خوب با ایده ضعیف داریم و گاهی ایده  خوب با اجرای ضعیف داریم که برای ایجاد توازن تصمیم به برگزاری ورکشاپ گرفته شد.

وی خاطر نشان کرد: موضوعات مطرح شده بسیار رایج شده و تصمیم گرفتیم با زبان هنرمندان این موضوع را در میان مردم به نمایش بگذاریم.

رئیس حوزه هنری عنوان کرد: از اساتید به نام کشوری در این زمینه دعوت به عمل آمده است که در دوبخش ایده پردازی و اجرا بسیار مؤفق هستند و امید بر این است که نتیجه ی مطلوب از این ورکشاپ به دست آید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: