• چهارشنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-987-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

به مناسبت دهه کرامت؛

شب‌شعر ملکوت هشتم در خراسان شمالی برگزار شد

به مناسبت دهه کرامت شب‌شعر ملکوت هشتم به همت حوزه هنری خراسان شمالی و با مشارکت انجمن رضوی آستان قدس در بجنورد برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، شب گذشته شب‌شعر ملکوت هشتم با حضور مهمان ویژه برنامه شاعر ملی، احمد علوی از قم و با شعرخوانی تنی چند از شاعران استان در سالن اجتماعات بانک ملی بجنورد بجنورد برگزار شد.

در این شب‌شعر هفت تن از شاعران استان شامل حاج داراب بدخشان، اباصلت رضوانی، منیژه درتومیان، علی‌اکبر جعفر زاده، صادق بقایی، سید باقر سیدی زاده و مسعود آرایی به شعرخوانی پرداختند.

قبل از برگزاری این شب‌شعر در ساعت 16 الی 18 شاعر ملی احمد علوی از قم به‌عنوان مهمان ویژه برنامه مهمان انجمن شعر آئینی حوزه هنری خراسان شمالی بود و به نکاتی پیرامون شعر آئینی پرداخت.

احمد علوی با توصیه به شاعران آئینی استان، گفت: با توجه به اینکه شعر آئینی برگرفته از مستندات و وقایع تاریخی است و در این زمینه اساتید پیشکسوت زحمات فراوانی کشیده و تجربیات ارزشمندی دارند شاعران و هنرجویان علاقه‌مند باید در این زمینه از تجربیات بزرگان و پیشکسوتان این عرصه استفاده کنند تا شاهد آثار پرباری در این حوزه باشیم.

وی افزود: شاعران باید تحت نظر اساتید و پیشکسوتان این حوزه بوده و قبل از خواندن اشعار خود در جمع، شعر خود را به تأیید استاد برسانند.

علوی اضافه کرد: شاعران باید اشعار خود را حفظ کرده تا به این طریق تسلط بهتر و بیشتری بر شعرخوانی خود داشته باشند؛ چراکه حفظ اشعار سبب افزایش روحیه اعتمادبه‌نفس در آن‌ها می‌شود.

وی با تأکید بر مطالعه بیشتر، ادامه داد: شاعر آئینی باید با مطالعه بیشتر و با افزایش دانش و بینش خود با مسائل روز جامعه آشنا بوده و نسبت به تحولات جامعه و منطقه حساس باشد.

علوی تصریح کرد: شاعر آئینی باید با مطالعه منابع تاریخی و روایی به‌ویژه منابع و کتب پیروان اهل تسنن دانش و بینش خود را نسبت به تمام جوانب شعر آئینی افزایش داده تا بتواند اشعار غنی و پرباری بسراید.

این شاعر ملی در ادامه خاطرنشان کرد: شاعر آئینی بهتر است خلوت خاص خود را داشته باشد تا بتواند در این خلوت معنوی توسل کرده و با اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) ارتباط قلبی و معنوی برقرار کند.

احمد علوی در انتهای سخنان خود با اشاره به فضای مجازی و معایب آن، گفت: شاعران باید از فضای مجازی در حد معقول و مفید استفاده کنند؛ چرا که متأسفانه فضای مجازی خلوت معنوی، تفکر و خلاقیت را از شاعران گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: