• چهارشنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-1087-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

ورکشاپ ملی کارتون و کاریکاتور در خراسان شمالی آغاز به کار کرد

دومین ورکشاپ ملی کارتون و کاریکاتور در خراسان شمالی آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، وحید نمازی، رئیس حوزه هنری استان، روز چهارشنبه 3 مرداد در آئین آغاز به کار ورکشاپ ملی کارتون و کاریکاتور خراسان شمالی اظهار کرد: حوزه هنری افتخار این را داشته که طی 12 دوره کاریکاتوریست‌های کشور را در کنار هم جمع کند.

وی افزود: هرسال برای برگزاری این برنامه های فرهنگی و هنری به دنبال دغدغه‌های نظام و مردم رفتیم و امسال هم هدف از انتخاب موضوع دغدغه‌ همه مردم است که موضوع "کسب روزی حلال" انتخاب شد.

وی خاطرنشان کرد: هدف تبیین درست موضوع و تولید آثار فاخر و در کنار این مسائل حفظ همدلی و دوستی میان کاریکاتوریست‌های کشور است.

نمازی ادامه داد: بحث اقتصادی دغدغه‌ نظام و مردم است از هنرمندان تا کاسبان درگیر این مسئله هستند و هدف این است که با زبان هنرمندان این دغدغه را مطرح کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه اقتصاد فعالیت‌های زیادی انجام شده بیان کرد: به مبحث اقتصاد زیاد اشاره شده است اما به دنبال عوامل آن نرفتند و گاهی در این موضوع کم کاری شده است.

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی افزود: ترویج رباخواری، فساد و رانت هر روز رو به افزایش است و این نشان می‌دهد که باورهای قلبی با حوزه‌ اقتصاد فاصله گرفته است.

وی با بیان اینکه حرام خواری در زندگی اجتماعی و فردی مردم اثر سوء دارد، خاطرنشان کرد: این مساله در حوزه اجتماعی باعث از بین رفتن کسب و کار درست و عدم پویایی می‌شود.

نمازی اظهار کرد: از هنرمندان می خواهیم با دغدغه مردمی به این موضوع نگاه کنند و بر اساس عقاید خودشان دست به قلم شوند، موضوع مطرح شده مربوط به وجدان بیدار اشخاص است و باید با نگاه تیزبین کاریکاتوریست‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس حوزه هنری خراسان شملی همچنین اظهار کرد: عباس ناصری، هنرمند خراسان شمالی، از سرمایه های استان در زمینه کاریکاتور است و موجب رشد این هنر در استان شده است.

وی با بیان اینکه امیدواریم در این ورکشاپ شاهد تولید آثاری فاخر باشیم، افزود: درر این ورکشاپ اساتید برجسته کشوری از جمله علیزاده و ضیائی تجربیات خود را به هنرمندان منتقل می کنند و این برنامه به مدت سه روز ادامه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: