• پنجشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-485-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی وزیر کشور:

مردم و مسئولان در شرایط اقتصادی کنونی مقاوم باشند

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به وضعیت اقتصادی کنونی کشور گفت: مردم و مسئولان در این شرایط مقاوم باشند .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، اسماعیل جبارزاده در مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان شمالی در بجنورد افزود: در حال حاضر هر خانواده در هر نقطه کشور همچون هسته مقاومتی می ماند که باید خود را در مقابل این شرایط مقاوم کند .

وی با اشاره به جنگ اقتصادی که دشمنان علیه ایران در حال حاضر راه انداخته اند، ادامه داد: در دوره هشت سال دفاع مقدس دشمن درصدد بود تا با راه انداختن جنگ نظامی هستی نظام جمهوری اسلامی را ساقط کند و اکنون در صدد است تا با ایجاد مشکلات اقتصادی و وضع تحریم به این هدف شوم خود برسد .

جبارزاده تاکید کرد: اما با وحدت و یکپارچگی می توان دوباره این هدف شوم دشمن را نقش برآب کرد و دوباره دشمن را در دست یابی به یکی دیگر از اهداف خود ناامید کرد .

وی با اشاره به کنارگذاشتن اختلاف ها تصریح کرد: همان طورکه در زمان جنگ حزب و جناحی وجود نداشت و یکرنگ در کنار یکدیگر ایستادیم، امروز نیز باید تمام ما همچون زمان جنگ یکرنگ با فرماندهی مقام معظم رهبری پیش برویم .

معاون سیاسی وزیر کشور خاطرنشان کرد: در این شرایط پیش آمده از مسئولان انتظار می رود تا همت بیشتری داشته باشند و اجازه ندهند تا به اقتصاد کشور آسیب وارد شود .

به گفته وی اقتصاد مقاومتی، صرفه‌جویی، حضور در مجموعه تولید همچون کشاورزی، کارخانه جات و معادن نوعی مجاهدت در جهت حفظ نظام منتسب به دین اسلام است .

جبارزاده در رابطه با خراسان شمالی نیز گفت: مصوبات سفر رئیس‌جمهور به خراسان شمالی توجه بیشتری شده و پیگیری لازم را نیز خواهیم داشت و مورادی که از سوی مسئولان این استان در این جلسه اظهار شد به وزیر کشور اعلام خواهد شد .

محمد رضا خباز استاندار جدید خراسان شمالی در ادامه این مراسم گفت: مدیران خراسان شمالی وقتی نزد بنده می آیند برنامه های آینده خود را بیاورند .

وی افزود: وحدت و انسجام خراسان شمالی زبانزد خاص و عام است و باید با بهره مندی از این ظرفیت مهم و همت و تلاش خالصانه مشکلات استان، حل و مسیر رشد و توسعه استان هموار شود و تاکید دارم تمامی اقدامات ما باید در راه رضای خداوند باشد .

در حاشیه این مراسم استاندار خراسان شمالی در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت: بنده یک فرد رسانه ای هستم و هیچ کدام از جراید و رسانه ها در ارتباط با من مشکلی نخواهند داشت و بر وجود انسجام در این حوزه تاکید دارم .

خباز گفت: اگر هدف تمامی ما رشد و توسعه استان است، بنابراین باید مصاحبه کننده و مصاحبه شونده در این راستا گام بردارند چرا که هر یک از ما به مثابه یک انگشت هستیم که آسیب پذیر است ولی هنگامی که این انگشتان به مشت تبدیل شود، بسیاری از کارها را می توانیم انجام دهیم .

خباز ادامه داد: بنده موظف به انجام تمامی قول های استاندار پیشین خراسان شمالی و همچنین سکاندار دولت تدبیر و امید و هیئت وزیران در سفرهای مختلف به استان هستم .

خباز همچنین در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درخصوص مصوبه جدید مجلس مبنی بر منع بکار گیری بازنشستگان اظهار داشت: بنده چهار دوره نماینده مجلس بودم و اطلاع دارم که تا تصویب قانون مراحلی باید طی شود و فعلا در مراحل اولیه است بنابراین منعی برای فعالیت های بنده در استان وجود ندارد .

وی افزود: از اعتماد وزیر کشور و معاون سیاسی وزیر کشور به بنده برای خدمت رسانی به خراسان شمالی تشکر می کنم .

استاندار پیشین خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: از  زمان بدو ورودم به استان اعلام کردم اهل تعامل و مشورت هستم اما تصمیم گیرنده نهایی بنده می باشم هر چند این رویکرد به مذاق برخی افراد خوش نیامد و همچنین زنده باد مخالف من را مبنای کار قرار دادم .

محمد رضا صالحی با تاکید دوباره بر شعار زنده باد مخالف من، افزود: در مراسم معارفه خود همچنین اعلام داشتم هیچ مدیری حق شکایت از جراید و رسانه ها و هیچ دستگاهی حق شکایت از دستگاه دیگر را ندارد و بنابر اعلام وزارت کشور، خراسان شمالی در سال 95 با حل 29 مورد اختلاف بین دستگاهی رتبه نخست این شاخص را به خود اختصاص داد .

صالحی ادامه داد: با هدف برقراری ارتباط نزدیک با مردم استان سفرهای مختلف شهرستانی برگزار کردم و همچنین با رویکردی جدید در این سفرها مدیران اجرایی، ستادی و معاونان استانداری با بنده همراه بودند تا از نزدیک شاهد و شنوای مشکلات مردم باشند و  دستورات لازم برای پیگیری مباحث صادر می شد .

وی در ادامه به برنامه های خود برای حل مشکل بیکاری استان اشاره داشت و مطرح کرد: توسعه صنایع بزرگ برای رشد و توسعه استان ضروری است و پیگیری  جهت خروج شرکت آلومینای جاجرم از لیست خصوصی سازی با هدف توسعه و ایجاد صنایع پایین دستی با همین هدف بود اما با توجه به پایین بودن درآمد سرانه مردم خراسان شمالی نسبت به میانگین کشوری ایجاد مشاغل متوسط و ارزان قیمت را مورد تاکید قرار داده ام .

وی تصریح کرد: بنابر آمار رسمی وزارت کشور نرخ بیکاری استان در سال گذشته از 11.1سال 94 به 9.7 رسیده است که رتبه چهارم کاهش نرخ بیکاری و رتبه نخست افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در سال 96 را کسب کردیم و بار دیگر تاکید می کنم حلقه اتصال تمامی این شاخص ها درآمد سرانه مردم است که باید افزایش یابد .

وی خاطر نشان کرد: سال 96 سهم خراسان شمالی در طرح ملی اشتغال فراگیر ایجاد 8680 شغل بود که استان ایجاد 10 هزار شغل را هدف گذاری کرد و در پایان سال 12هزار و 314 شغل ایجاد شد و در سال 97 نیز سهم استان 9هزار و 291 و هدف گذاری استان 11 هزار شغل می باشد که تاکید کرده ایم که هزار شغل باید در حوزه آی تی و فناوری اطلاعات باشد .

صالحی یا بیان اینکه اکنون افزون بر 1000 میلیارد تومان تسهیلات در بخش اشتغال استان آماده است، به هدف گذاری خود در بخش روستایی هم گریزی داشت و افزود: تعریف 8 روستای هدف گردشگری، بدون بیکار و سبز را تا هفته دولت امسال با هدف الگوسازی در دستور کار فرمانداران قرار دادیم و همچنین طرح هر روستا یک کتابخانه نیز از دیگر هدف گذاری های بنده در این بخش بود که تاکنون افزون بر 100 روستا اعلام آمادگی کرده اند .

وی گفت: با تاکید بر بخش کشاورزی توسعه کشت گلخانه ای در استان مبنای کار قرار گرفت و طرح هر شهرستان یک شهرک گلخانه ای و افزایش بهره وری آب تا 60 درصد برنامه ریزی شد و در بخش صدا و سیما نیز 24 ساعته شدن شبکه اترک استان و اخذ توافق برای پوشش 100 درصدی دیجیتال و همچنین میزبانی خراسان شمالی در سال 97 برای برگزاری جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان از دیگر اقدامات بنده بوده است .

صالحی افزود: با هدف بهره مندی از ظرفیت ها و پتانسیل های استان و همچنین افزایش درآمد سرانه عشایر استان عقد قرارداد 310 مگاوات انرژی خورشیدی، اعطای 5 پنل خورشیدی به عشایر کوچنده در سال 96 به صورت آزمایشی و هدف گذاری جهت تحویل 400 پنل خورشیدی در هفته دولت امسال برنامه ریزی شد .

صالحی با اعلام این که برای حل مشکلات استان از اعتبار، آبرو و وقتم کم نگذاشتم، به دیگر اقدامات خود در استان اشاره داشت و افزود: کسب رتبه هفتم عملکرد شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، طرح اقتصاد سبز، هنر و شهری، کسب بالاترین رتبه امنیتی و سلامت در سال 96، رتبه برتر سوادی آموزی، بهره برداری از اردوگاه دانش آموزی  شهید چمران بجنورد، تشکیل خانه احزاب و تشکل ها، تشکیل مجمع مشورتی بانوان و جوانان، تکمیل کتابخانه مرکزی بجنورد، افزایش تعداد کتابخانه های روستایی، پیگیری معرفی خراسان شمالی به عنوان پایتخت موسیقی کشور، تصویب و تهیه طرح اولیه خراسان شمالی استان پاک و عاری از اعتیاد بنا به تاکید وزیر کشور، تدوین طرح سازگاری با کم آبی پیش از مصوبه دولت، بهره برداری از 35 کیلومتر راه دسترسی محور بجنورد به جنگل گلستان، پیگیری مباحث مرتبط با خطوط ریلی و پتروشیمی استان، معرفی کپه داغ خراسان شمالی به عنوان سیزدهمین ذخیره گاه جهانی زیست کره انسانی کشور، افزایش تعداد بانوان در مناصب مدیریتی،رسیدگی به مشکلات گلستان شهر بجنورد از دیگر اقدامات دوران بنده بود .

گفتنی است در این مراسم از زحمات محمد رضا صالحی تقدیر و محمد رضا خباز به عنوان استاندار جدید خراسان شمالی منصوب شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: