• شنبه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-1187-5
  • خبرنگار : 0584012
  • منبع خبر : ----

نماینده اسفراین:

سبک زندگی استاد شاهد باید از زوایای مختلف بررسی شود

نماینده اسفراین گفت: سبک زندگی استاد شاهد باید از زوایای مختلف بررسی شود‌.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، هادی قوامی در مراسم بزرگداشت استاد احمد شاهد، محقق و نویسنده که در مجتمع فرهنگی و هنری نسیم اسفراین برگزار شد، اظهار کرد: استاد شاهد از افتخارات معاصر استان بودند و در وصف این استاد عاشق و دلداده به اسفراین در فرصت کوتاه نمی توان سخن گفت و باید  در جلسات مختلف ابعاد زندگی ایشان بررسی شود.
وی ادامه داد: شناخت زندگی این استاد باعث می شود نسل های جدید با بزرگان این دیار آشنا بشوند و بدانند میراث دار چه فرهنگ با ارزشی هستند‌.
هادی قوامی عنوان کرد: استاد شاهد با توجه به شرایطی که داشت خیلی راحت می توانست زندگی بهتری از لحاظ اقتصادی در شهرهای بزرگ و حتی خارج از کشور داشته باشد و چون عاشق شهر و دیار خود بود در اسفراین ماند و فعالیت کرد.
نماینده اسفراین در خصوص فعالیت های استاد شاهد بیان کرد: ایشان مکتوبات زیادی را از خود به گذاشت و سعی کرد گذشته اسفراین را به شکل مستند و مکتوب نشان بدهد و آثار گذشتگان مانند شیخ آذری را به هزینه شخصی به چاپ رساندند.
وی افزود: خوشبختانه توانستیم زمانی که استاد شاهد در قید حیات بودند برای ایشان بزرگداشتی برگزار کنیم و سعی داریم از تمام هنرمندان در زمان حیاتشان تجلیل به عمل آید‌.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: