• شنبه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-386-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

/40 سالگی انقلاب – جهاددانشگاهی رویش کارآیی و وفاداری/

تامین 400 پنل خورشیدی سیار برای عشایر استان توسط جهاددانشگاهی خراسان شمالی

رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی از انعقاد قرارداد تامین 400 دستگاه پنل خورشیدی سیار برای مناطق عشایری استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان، دکتر رضا شاهین‌فر اظهار کرد: طی انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه میان جهاددانشگاهی خراسان شمالی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، اداره کل امور عشایر و شرکت توزیع نیروی برق استان،  به منظور استفاده از انرژی‌های نو در مناطق عشایری استان، این تفاهم نامه به مرحله اجرایی رسیده و منجر به عقد قرارداد شده است.

وی ادامه داد: در این راستا تامین 400 دستگاه پنل خورشیدی سیار تعهد شده است که در بازه سه ماهه به منظور استفاده از انرژی‌های نو در مناطق عشایری استان اجرایی می شود.

وی استفاده از انرژی‌های نو در مناطق عشایری و ارتقای وضعیت اقتصادی – اجتماعی و رفاهی عشایر استان و بهره‌مندی بیشتر جامعه عشایر از امکانات کشور و همکاری مشترک در راستای ساماندهی یوردگاه‌های عشایری و استفاده از انرژی های نو را از اهداف و مزایای اجرای این طرح ذکر کرد.

شاهین فر خرید و تهیه لوازم مورد نیاز جهت تولید پنل های خورشیدی سیار، استفاده از ظرفیت‌های بومی و امکان تولید پنل های خورشیدی در استان با استفاده از شرکت‌ها و افراد متخصص بومی، آموزش فنی عشایر متقاضی در خصوص نحوه استفاده و نگهداری پکیج‌های خورشیدی، اخذ تاییدیه های مورد نیاز از طرف جهاددانشگاهی از موسسات پژوهشی معتبر داخلی با نظارت شرکت توزیع نیروی برق استان و ایجاد نمایندگی خدمات پس از فروش در بجنورد و مراوه تپه را از تعهدات جهاددانشگاهی در این زمینه ذکر کرد که به مرحله اجرا رسیده است.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی محدوده اجرایی این طرح را شامل محدوده مناطق عشایری خراسان شمالی(ییلاق و قشلاق) و مناطق قشلاقی استان گلستان ذکر کرد.

وی افزود: خدمت به مردم با اتکا به دانش فنی بومی از اهدف جهاددانشگاهی است که امید است در آستانه سالروز تاسیس این نهاد، اجرای این طرح گامی در این راستا باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: