• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-2114-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

/40 سالگی انقلاب – جهاددانشگاهی رویش کارآیی و وفاداری/

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی:
جهاددانشگاهی نهاد دلسوز نظام و انقلاب است

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی گفت: جهاددانشگاهی نهاد دلسوز نظام و انقلاب است و جهاد نام مقدسی است که از امام راحل به یادگار مانده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان، محمود قنبری در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی استان به مناسبت 16 مرداد سالروز تاسیس این نهاد، اظهار کرد: نهادهایی مانند جهاددانشگاهی باید برای حل مشکلات اقتصادی و افزایش سرمایه گذاری مشاوره علمی و طرح ارائه دهند.

وی با بیان اینکه مساله اول کشور اکنون مبحث اقتصادی است که باید حل شود، افزود: جهاددانشگاهی در ارائه راهکار علمی برای حل مسائل اقتصادی کمک کند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی اظهار کرد: امروز در شرایط ویژه اقتصادی هستیم و همه صاحب نظران باید برای حل مشکل یاری رسانند.

وی با اشاره به طرح مشاغل خانگی جهاددانشگاهی اظهار کرد: با ایجاد اشتغال، اقتصاد رونق می گیرد و ارائه چنین طرح هایی مثمر ثمر است.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در خراسان شمالی 9.7 درصد و از میانگین کشوری پایین تر است، افزود: این نرخ در بهار امسال یکی دو درصد هم کاهش داشته است اما حتی یک بیکار نیز برای کشور زیاد است و باید برای رفع این مشکل تلاش کرد.

قنبری بر ضرورت ارائه آموزش در حوزه اشتغال تاکید کرد و افزود: در حوزه برنامه های ایجاد اشتغال برای روستاییان، ارائه تسهیلات، اطلاع رسانی، آموزش و کمک به ارائه طرح توجیهی اقتصادی بسیار مهم است.

وی تاکید کرد: استان محروم است و باید برای توسعه آن و کمک به معیشت مردم تلاش شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی با بیان اینکه جهاددانشگاهی سابقه درخشانی دارد، اظهار کرد: به برنامه های این نهاد شناخت داشته و به جهادگران ارادت داریم.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی نیز در این نشست گفت:  استان برای توسعه به نیروهای کارآمد نیاز دارد که همراه با همدلی برای توسعه تلاش کنند.

دکتر رضا شاهین فر تاکید کرد: با هم افزایی می توان به استان خدمات بزرگی ارائه داد و به هم استانی ها خدمت کرد.

وی افزود: استان خراسان شمالی پتانسیل های بالایی دارد و باید در سطح ملی و بین المللی طرح ارائه داد و جهاددانشگاهی استان با این رویکرد حرکت می کند.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی تمام و کمال در خدمت توسعه استان است و حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و سایر حوزه های آن برای خدمت رسانی بسیج شده اند.

شاهین فر در ادامه به برخی برنامه های این نهاد اشاره کرد و راه اندازی اولین و تنها کلینیک درمان ناباروری استان با قابلیت ارایه خدمات به کشور ترکمنستان و کشورهای آسیای میانه را از طرح های این نهاد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی دانست و افزود: در این زمینه فضا و تجهیزات آماده است و در صورت حمایت کمتر از یک ماه به بهره برداری می رسد.

وی اولین مرکز تولید نهال گردوی پیوندی شرق کشور با هدف صادرات نهال، ایجاد اولین مجتمع مشاغل خانگی کشور، هدفمند کردن و ثمر بخش کردن وامهای اشتغال پرداختی با توانمندسازی متقاضیان و ایجاد پژوهشکده صنایع غذایی و اولین مرکز خدمات تخصصی خوراک دام را از دیگر طرح ها و برنامه های این واحد دانست.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی افزود: این نهاد به پشتوانه پژوهشکده های ملی و بین المللی و مراکز فرهنگی و آموزشی تخصصی برای توسعه استان و هم افزایی با سایر دستگاه ها برای خدمت به مردم آمادگی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: