• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-2214-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

کاهش 28 درصدی تصادفات فوتی در جاده های خراسان شمالی/ 96 نقطه حادثه خیز در جاده های استان وجود دارد

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه خوشبختانه از ابتدای سال جاری تا کنون شاهد کاهش 28 درصدی تصادفات فوتی در سطح جاده های استان هستیم، گفت: با بررسی های بعمل آمده تعداد 96 نقطه حادثه خیز در استان وجود دارد که متاسفانه با توجه به پیگیری های انجام شده برای 19 نقطه از این نقاط هیچ گونه اقدامی از سوی سازمان های متولی انجام نشده است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علیرضا مظاهری، با اشاره به اینکه شناسایی نقاط حادثه خیز و تلاش در جهت مرتفع کردن موانع موجود موجب کاهش تلفات جاده ای می شود، اظهار داشت: سایر نقاط حادثه خیز در جاده های استان با نصب علائم و تابلو و اجرای عملیات مهندسی، نصب چراغ های چشمک زن و .... به صورت موقت و کوتاه مدت آشکارسازی شده اند.
وی در ادامه با اشاره به آمار نگران کننده وقوع تصادفات در جاده های استان، گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری متاسفانه شاهد افزایش 20 درصدی تصادفات در جاده های استان هستیم.
این مقام ارشد انتظامی در استان همچنین با اشاره به اینکه تعداد تصادفات جاده ای در سال جاری 964 مورد گزارش شده است، اظهار داشت: از این تعداد 56 مورد فوتی، 559 مورد جرحی و 349 مورد نیز خسارتی بوده است.
سردار مظاهری با تاکید بر اینکه با بررسی های بعمل آمده مشخص شد 27 درصد تصادفات فوتی در محور های فرعی به وقوع پیوسته، افزود: نزدیک به 14 درصد از تعداد کل تصادفات فوتی مربوط به موتورسیکلت سواران است.
وی با تاکید بر اینکه تصادفات جرحی نسبت به سال گذشته 16 درصد رشد داشته، یاد آور شد: عدم توجه به رفع نقاط حادثه خیز توسط سازمان های متولی، عدم رعایت نکات راهنمایی و رانندگی، خستگی، خواب آلودگی و همچنین تخطی از سرعت مطمئنه بیشترین عوامل وقوع تصادفات است.
فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی همچنین خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 74 نفربر اثر تصادفات فوت شده اند که خوشبختانه این رقم نسبت به سال گذشته 23 درصد کاهش داشته است.
سردار مظاهری با اشاره به اینکه خوشبختانه از ابتدای سال جاری تا کنون شاهد کاهش 28 درصدی تصادفات فوتی در سطح جاده های استان هستیم، گفت: با بررسی های بعمل آمده تعداد 96 نقطه حادثه خیز در استان وجود دارد که متاسفانه با توجه به پیگیری های انجام شده برای 19 نقطه از این نقاط هیچ گونه اقدامی از سوی سازمان های متولی انجام نشده است.
این مقام ارشد انتظامی در استان با تاکید بر اینکه رانندگان باید نکات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند، یاد آور شد: با توجه به افزایش تردد ها در فصل تابستان و شلوغی جاده ها از رانندگان عزیز تقاضا داریم با سرعت مطمئنه رانندگی کنند تا سفر خوب و خوشی را برای خود و اطرافیان رقم بزنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: