• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-2314-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر کل انتقال خون استان خبر داد:

ارسال 4500 واحد پلاسمای خون از خراسان شمالی به خارج از کشور

مدیر کل انتقال خون خراسان شمالی از آمادگی این استان برای ارسال چهار هزار و 500 واحد پلاسمای خون به خارج از کشور خبر داد.

دکتر احسان روشن روان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، گفت: هم اکنون این میزان از پلاسمای خون برای ارسال آماده است و به زودی این امر انجام خواهد شد و به کشورهای آلمان و اتریش فرستاده می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از موارد مورد تاکید سازمان انتقال خون ارسال پلاسمای خون به خارج از کشور است، افزود: با ارسال این فرآورده می توان داروهای مشتق از پلاسما تولید کرد و سپس همین داروها به داخل کشور ارسال خواهند شد.

احسان روشن روان ادامه داد: این داروها برای مداوای بیماران هموفیلی و بانوانی که گروه RH آن ها با همسرانشان متفاوت است مورد استفاده قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: طی سال گذشته یک گروه از بازرسان از کشورهای اتریش و آلمان برای بررسی و تایید عملکرد دستگاه ها و اقدامات این اداره کل به منظور اجرای این طرح به این استان سفر کردند که مورد تایید قرار گرفت.

به گفته این مقام مسئول تاکنون یک مرحله از پالاسماهای خونی از این استان به میزان سه هزار و احد بوده ارسال شده و به زودی محموله دوم نیز ارسال خواهد شد.

وی توضیح داد: در مرحله نخست این محموله به سازمان انتقال خون درتهران ارسال و از آنجا به کشور مقصد ارسال خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: