• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-2514-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه قصابان در بجنورد:

تاکنون برای دام خراسان شمالی سرمایه گذاری نشده است/
گوشت استان برندی در کشور

رئیس اتحادیه قصابان بجنورد گفت: تاکنون برای دام خراسان شمالی هیچ سرمایه گذاری نشده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، قاسم زاده در جمع تعدادی از اعضای اداره کل دامپزشکی، محیط زیست و شورای اسلامی شهر برای تعیین تکلیف کشتارگاه صنعتی بجنورد، با اشاره به اینکه گوشت قرمز خراسان شمالی یک برند است و این محصول را در تهران با قیمت خوبی به فروش می رسانند، افزود: اما چرا باید دام این استان به صورت زنده صادر شود؟ و چرا نباید در استان کشتار شود و گوشت قرمز به سایر استان ها صادر شود؟

وی ادامه داد: احساس ما بر این است که شهرداری قصد دارد تا مسئولیت شهرداری را واگذار کند و باید شهرداری تکلیف این موضوع را مشخص کند.

قاسم زاده تاکید کرد: اگر می خواهیم کشتارگاه در این شهر داشته باشیم باید شهرداری یکی دو سال دندان کرایه گرفتن را از بخش خصوصی بکشد.

وی تصریح کرد: کله گاوی در کشتارگاه صنعتی بجنورد به علت وجود نقص معدوم می شود این درحالیست که زمان کشتار تمام هزینه ها همچون بسته بندی و ... از دامدار و یا قصاب اخذ می شود.

علیرضا باغچقی عضو شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه مباحث زیست محیطی ارتباط مستقیم با جامعه دارد، گفت: شهرداری برای دعوت پدر علم سرمایه گذاری به منظور ارائه مشاوره حدود 400میلیون تومان هزینه کرد اما کشتارگاه صنعتی بجنورد با این ظرفیت بزرگ تولیدی، به عنوان فرصت سرمایه گذاری اعلام نشد.

وی با تاکید بر اینکه باید این سرمایه بزرگ که برای ساخت آن حدود 30 میلیارد تومان هزینه شده حفظ شود، افزود: با جابجایی اعتبارات می توان مبلغ مورد نیاز برای رفع نواقص کشتارگاه صنعتی بجنورد را تامین کرد.

باغچقی ادامه داد: از سوی دیگر برای اینکه بتوان از کشتارگاه صنعتی بجنورد حداکثر استفاده را کرد باید یک مدیر توانمند در حوزه اقتصاد گوشت بکار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: