• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-885-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

هشدار استاندار خراسان شمالی به مدیران پروازی

استاندار و مقام عالی دولت در خراسان شمالی در نشستی با اعضای شورای اسلامی استان با انتقاد از مدیرانی که در محل خدمت خود اقامت ندارند، از تعهد خود به انجام تمام قول های استاندار سابق خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمدرضا خباز گفت: این که گاهی دیده و شنیده می شود که برخی مدیران در محل خدمت خود سکونت ندارند و تردد می کنند، هم باعث می شود از مشکلات و شرایط مردم منطقه آگاه نباشند و هم نوعی توهین به مردم آن مناطق قلمداد می شود.

وی افزود: مسئولان باید در خوشی ها و سختی های مردم منطقه ای که در آن جا خدمت می کنند، شریک باشند و بنده رفت و آمد کارکنان دولت به مناطق خدمتی آنان مخصوصا مدیران را سم مهلک می دانم.

وی خاطرنشان کرد: وزارت کشور تاکید دارد فرمانداران و بخشداران نیز حتما  بیتوته داشته باشند و در غیر این حالت باید کسانی بیایند که بتوانند خانواده شان را به این مناطق بیاورند و در کنار مردم زندگی کنند و با آن ها در ارتباط نزدیک باشند.

استاندار هم چنین با بیان این که خود را به انجام تمام قول های همتای قبلی خود متعهد می داند، موازی کاری را آفت مدیریت دانست و تصریح کرد: قابلیت های خراسان شمالی در بخش های صنعت، کشاورزی و گردشگری در اوج است و البته کشاورزی ما باید مدرنیزه و با صنایع تبدیلی همراه شود و هر شهرستان هم با ایجاد یک تعاونی فراگیر، به رونق اقتصاد منطقه کمک کند. وی با اشاره به محدودیت های دولت برای سرمایه گذاری و ایجاد صنایع مختلف، خواهان آن شد که مردم و بخش خصوصی ترغیب شوند که از تسهیلات فراوان و کم بهره برای رونق سرمایه گذاری و اشتغال بهره گیرند.

خباز از اعضای شورای اسلامی استان به عنوان عصاره فضائل مردم خراسان شمالی یاد کرد و گفت: قانون شوراها در مجلس اول مصوب شد اما به دلایلی اجرا نشد و در مجالس بعدی هم از اختیارات این نهاد کاسته شد اما به هر حال در دولت اصلاحات اجرایی شد ولی این قانون به اصلاحات نیاز دارد چون اختیارات کمی برای شوراها درنظر گرفته شده است. وی اضافه کرد: مدیریت شهری در بیشتر کشورها مدیریت یکپارچه، قوی و با اختیارات کامل است و در کشور ما هم باید قوانین به نفع افزایش اختیارات شوراهای اسلامی تغییر کند.

خباز گفت: هر جایی که دولت تصدی گری را به عهده بگیرد، از انجام امور و وظایف اصلی خود باز می ماند بنابراین دولت ها باید امور تصدی گری را واگذار کنند و خود به نظارت بپردازند.

استاندار هم چنین از برنامه ریزی برای سفر خود به تمام شهرستان های استان طی هفته دولت برای دیدار با مردم، نشست با منتخبان و افتتاح یا بازدید طرح ها خبر داد.

در این نشست، اعضای شورای اسلامی استان ضمن عرض تبریک به دکتر خباز بابت انتصاب وی، مهم ترین دغدغه ها و مطالبات ساکنان شهرستان های متبوع خود را به استحضار مقام عالی دولت در استان رساندند


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: