• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-2914-5
  • خبرنگار : 0584012
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان خبر داد:

افتتاح بلوک زایمان تخصصی اسفراین در دهه فجر

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: بلوک زایمان تخصصی در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایسنا‌، منطقه خراسان شمالی، اسحق ایلدرآبادی در نشست خبری، اظهار کرد: بیمارستان تخصصی زایمان تاکنون بیشتر از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و با جذب یک و نیم میلیارد تومان اعتبار به دنبال خرید تجهیزات هستیم اما به علت نوسانات ارز با مشکلاتی روبرو شده ایم ولی تا بهمن ماه سال جاری افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: تلاش برای ایجاد پردیس دانشکده در شهرستان انجام شده و ۳۰ هکتار زمین در غرب شهرستان برای این منظور در نظر گرفته شده است و با برگزاری اولین جلسه با مسئولین مربوطه وارد فاز اجرایی خواهد شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین‌ بیان کرد: پیگیری برای تاسیس پایگاه انتقال خون در شهرستان انجام شده است اما اگر این امر محقق نشود، پایگاه سیار انتقال خون که حداقل سه روز در هفته فعال خواهد، ایجاد خواهد شد.

وی در خصوص افزایش تعداد رشته در دانشکده عنوان کرد: تلاش برای ایجاد رشته های کارشناسی پیوسته فناوری اطلاعات سلامت، بهداشت محیط و کارشناسی ناپیوسته مامایی و بهداشت عمومی انجام شده است ولی هنوز موافقت از سوی وزارت علوم صادر نشده است و تا پایان سال چهار نفر به تعداد اعضای هیئت علمی افزوده خواهد شد ولی هنوز ظرفیت خالی برای جذب هیئت علمی در تعدادی از رشته ها وجود دارد.

اسحق ایلدرآبادی از سفر وزیر بهداشت به اسفراین در طی یک ماه آینده خبر داد و عنوان کرد: وزیر بهداشت عمل جراحی چشم در مرکز نوآوران سلامت انجام خواهد داد و مرکز جامع سلامت توی‌، فرطان و لاله و همچنین ساختمان آموزشی با زیربنا ۹۰۰ مترمربع افتتاح خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: