• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-986-5
  • خبرنگار : 0584012
  • منبع خبر : ----

مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

فعالیت ۶۸ بنیاد خیریه در دانشگاه ها


مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۶۸ بنیاد خیریه در دانشگاه ها فعالیت می کنند.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حسین عسکریان ابیانه در بازدید از مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین، اظهار کرد: ۵۰ درصد بنیاد های خیریه فعال در دانشگاه ها فعالیتی غیر از ساخت و ساز را انجام می دهند و بیشتر در صدد تجهیز دانشگاه ها هستند.
وی ادامه داد: ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع فضای آموزشی_ پژوهشی و خوابگاه در دست ساخت وجود دارد که ۹۵۰ هزار متر مربع آن خارج از اعتبارات عمومی است و توسط بنیادهای خیریه تامین می شود.
مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه چند سالی است که به ساخت خوابگاه ها اعتبار نداده است و ایده اولیه این بود که با تشکیل سازمان امور دانشجویان اعطا وام های دانشجویی صورت بگیرد و ساخت خوابگاه ها به خیرین واگذار شود و از آنها حمایت صورت بگیرد.
وی درباره اختصاص بودجه سه درصدی ادارات و ارگان ها، خاطرنشان کرد: از اعتبارات تمام ارگان های دولت سه درصد در یک حساب خاص بین استان ها برای ارتقا مناطق کمتر توسعه یافته توزیع می شود و به دلیل اینکه اعتبارات ملی بود، از این بخش سودی وجود نداشت اما امسال علی رغم اینکه اعتبارات ملی است اما از اعتبارات استانی می توان استفاده کرد.
 عسکریان با توجه به بازدیدهایش دررابطه با ظرفیت های مجتمع فنی و مهندسی اسفراین بیان کرد: ظرفیت های کلی که درباره ی آن صحبت شد این بود که یک مجمع و بنیاد خیرین اینجا تشکیل شود که بتوان از آن درآمدزایی کرد و مجتمع نیز بتواند درآمد اختصاص اش را به بخش های دانشجویی بدهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: