• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3784-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

قوامی:

40 درصد از سرمایه‌گذاری انرژی خورشیدی باید بر زمین می‌نشست/
نمایندگان خراسان‌شمالی جزء سوال کنندگان از رئیس جمهور نیستند

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون باید 40 درصد از سرمایه گذاری انرژی تجدیدپذیر در خراسان شمالی بر روی زمین می نشست.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، هادی قوامی در جلسه شورای برنامه ریزی استان با اشاره به اینکه 180 میلیون دلار مصوب شد تا سرمایه گذاری بخش خصوصی برای انجام انرژی تجدیدپذیر در این استان اجرایی شود، افزود: از آن زمان تاکنون حدود سه سال می گذرد اما چرا طی این مدت چیزی از این مصوبه بر روی زمین ننشست.

وی ادامه داد: باید طی این مدت حداقل 40 درصد از این مصوبه در این استان به بار می نشست.

قوامی تاکید کرد: اگر سرمایه گذاران قوی و واقعی در این استان جذب می شدند شاهد آن بودیم تا پروژه ها به بهره برداری می رسیدند.

وی در ادامه به کارخانه لوله گستر اسفراین اشاره و اظهار کرد: از سال 90 تا 97، دو میلیارد و 632 میلیون دلار فقط لوله بدون درز که در صنعت نفت مورد استفاده قرار می گیرد وارد کشور شده و میزان واردات این لوله در سال جاری 48 هزار و 115 تن بوده است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس تصریح کرد: این درحالیست که کارخانه لوله گستر اسفراین این محصول را تولید می کند اما به علت عدم حمایت از آن و کالای ایران از سال 90 تا 97 میزان تولید در این واحد تولیدی بزرگ فقط 30 تا 40 تن بوده است.

وی تاکید کرد: اگر از این واحد تولیدی حمایت می شد در کنار کارخانه اسفراین، فولاد سبزوار، نیشابور و ... نیز راه اندازی شده بود.

قوامی در ادامه گفت: در شرایط فعلی کشور، نمایندگان این استان از دولت حمایت کرده هر چند که در گذشته نیز حمایت های لازم را انجام داده اند و جزء سوال کنندگان از رئیس جمهور نبوده و نیستند.

وی افزود: در این شرایط نمایندگان باید از دولت حمایت کنند و هدف دشمنان را به یاس و ناامیدی تبدیل کنند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: