• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1186-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

سرپرست دانشگاه جامع پیام نور خراسان شمالی:

کتب تدریس شده در دانشگاه پیام نور در حال بازنگری است

سرپرست دانشگاه جامع پیام نور خراسان شمالی گفت: کتب تدریس شده در دانشگاه های پیام نور در حال بازنگری است.

دکتر جلیل مسعودی فرد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور به سوی کیفی سازی پیش می رود و توسعه کمی هم اکنون در دستور کار قرار ندارد، افزود: بازنگری در کتبی که در حال حاضر در این دانشگاه تدریس می شود یکی از این شیوه هاست اما نباید در این امر شتاب کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید به سوی تربیت دانشجوی خلاق و کارآفرین پیش رویم، ادامه داد: باید دانشجو به فکر آن باشد تا در بازار آزاد جذب شود بنابراین باید به این سو گام برداریم تا دانشجویان بتوانند بعد از اتمام تحصیلات، خلاقانه کار کنند.

مسعودی فر اظهار کرد: این دانشگاه از چند سال گذشته برای رسیدن به این هدف استارت آپ ویکندهایی را برگزار کرده است که در آن دانشجویان رشته های مهندسی و علوم انسانی مشارکت داشته اند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر انجام کارهای پژوهشی به خصوص در رشته های علوم اجتماعی و روان شناسی از دیگر اقداماتی بوده که برای رسیدن به این هدف انجام شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اما هنوز یک ضعف جدی در کشور وجود دارد که مختص دانشگاه پیام نور نیست و آن این است که هنوز میان صنعت و دانشگاه پیوند برقرار نشده و از طرح های پژوهشی دانشگاهیان در صنعت استفاده نمی شود.

وی همچنین گفت: این دانشگاه 45 عضو هیات علمی را جذب کرده و از آنجایی که با کاهش جذب تعداد دانشجو مواجه است، جذب هیات علمی متوقف شده است.

به گفته مسعودی فرد بر اساس استاندارد به ازای هر 250 دانشجو یک عضو هیات علمی در دانشگاه پیام نور فعالیت می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: