• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4184-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان:

45 درصد از مشترکان خراسان شمالی بیش از الگوی مصرف اب استفاده کردند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: 45 درصد از مشترکان روستایی این استان طی دو ماه اخیر بیش از الگوی مصرف اب استفاده کردند.

حمید روشن روان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: بر اساس مصوبات در سال 69، الگوی تعریف شده آب برای هر شهروند 18 تا 22 متر مکعب و برای هر روستایی 16 تا 18 متر مکعب در ماه بوده است.

وی ادامه داد: مصوبه به تصویب رسیده در آن زمان، در برهه ای بوده که کشور با مشکل اب مواجه نبوده است این درحالیست که هم اکنون با مشکل شدید کمبود آب مواجه است و به جای اینکه میزان مصرف آب کاهش یابد از سوی روستاییان افزایش نیز یافته است.

روشن روان اظهار کرد: اگر افراد طبق الگوی مصرف آب مصرف کنند در روستاها با چالش آب شرب مواجه نخواهیم شد چراکه در فصل سرما مشکل کمبود آب رفع می شود.

وی تصریح کرد: این درحالیست که تعداد زیادی از روستاییان از آب شرب برای آبیاری باغچه ها و یا برای دام های خود استفاده می کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: آب چه زیاد و چه کم باشد باید مدیریت شود و جهاد کشاورزی باید چاره ای برای تامین آب دام دام ها بیندیشد تا از آب شرب استفاده نشود.

به گفته وی تعداد روستاهایی که در حال حاضر به صورت سیار آبرسانی می شوند 81 روستا بوده که این تعداد در اوایل تیرماه 51 روستا بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: