• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-1490-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

فرماندار شیروان:
خراسان شمالی از لحاظ پدافند غیرعامل به فرودگاه جایگزین نیاز دارد

فرماندار شیروان گفت: خراسان شمالی از لحاظ پدافند غیرعامل به فرودگاه جایگزین نیاز دارد.

سید امین رضا مرآتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، در پاسخ به این سوال که آیا ساخت فرودگاه در شیروان با توجه به اینکه خراسان شمالی دارای فرودگاهی در بجنورد است، منطقی است؟ اظهار کرد: اگر به این موضوع نگاه علمی داشته باشیم موضوع منطقی است اما اگر با یک نگاه رقابتی به موضوع نگاه کنیم، غیر منطقی به نظر می رسد.

وی افزود: با ساخت فرودگاه شیروان، فضای دسترسی استان قوی تر می شود و کل استان ارتقاء می یابد.

مرآتی با تاکید بر اینکه خراسان شمالی نیازمند باند جایگزین و اضطراری است، ادامه داد: اگر فضای فرودگاهی در هر شهرستانی به لحاظ فرود و برخاست مهیا نشد آیا باید آن فرودگاه مسدود شود و در حقیقت فرودگاه شیروان در انجام پروازها کمک می کند نه اینکه جایگزین فرودگاه بجنورد شود.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر از مشهد تا گرگان فضای باند اضطراری وجود ندارد و به لحاظ پدافند غیرعامل فرودگاه شیروان می تواند در مواقع ضروری کمک رسان باشد.

این مقام مسئول بیان کرد: در حال حاضر هدف از ساخت این پروژه باند اضطراری فرودگاه در این شهرستان است و بخشی از منابع مالی آن نیز تامین شده است و علاوه بر آن می توانیم از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده کرد.

وی تصریح کرد: هم اکنون زمینی که باید این پروژه در آنجا اجرایی شود، جانمایی شده و باید پیگیری های بعدی از خصوص آن انجام شود.

بانک در نرخ بهره تسهیلات ارائه شده تجدید نظر داشته باشند

فرماندار شیروان در رابطه با وضعیت واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی شیروان نیز گفت: واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی شیروان نیز متاثر از فضای اقتصادی کشور و قوانین بانکی دچار مشکلاتی شده است.

وی افزود: تعدادی از صاحبان صنایع در این شهرک وام هایی با نرخ بهره بالا دریافت کرده اند و همین امر موجب شده تا نتوانند به سوددهی برسند.

مرآتی خاطرنشان کرد: بانک ها برای نجات اقتصاد کشور باید تجدیدنظری در نرخ بهره های تسهیلاتی که ارائه می دهند داشته باشند

امکان شروع عملیات اجرایی پروژه بنزین یورو 4 مهیا است

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه بالاخره واحد تولیدی بنزین یورو4 در این شهرستان ساخته خواهد شد و یا خیر؟ نیز بیان کرد: مجوزهای فنی و تخصصی برای راه اندای این واحد تولیدی صادر شده است و فقط مجوز زیست محیطی باقی مانده بود که آن نیز صادر شده است.

این مقام مسئول افزود: هم اکنون مشکلی برای شروع عملیات ساخت این پروژه وجود ندارد اما فضای عمومی اقتصاد کشور و نوسانات ارز به گونه ای است که سرمایه گذاران اجرای این طرح را نگران کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: