• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4484-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

تاکید معاون استاندار خراسان شمالی بر برخورد قاطعانه با افرادی که مصرف بی رویه آب دارند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: با اشاره به خشکسالی‌های متوالی سال‌های اخیر و تأثیر آن بر منابع آبی استان، تنها راه برون‌رفت از مشکلات فعلی در حوزه‌ آب‌رسانی، ترویج فرهنگ صرفه جویی است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، رضا رجب زاده در کمیته حفاظت از منابع آب آشامیدنی استان اظهارکرد: برای ترویج فرهنگ صرفه جویی آب نیازمند تبلیغات محیطی در فضای شهری و مدارس هستیم که قدرت رسانه ها در این خصوص می تواند تاثیر گذاری آن را دوچندان کند.

وی با گلایه از این که چرا در دوره ای که صرفه جویی آب از اهمیت بالایی برخوردار است باید شاهد تبلیغات کذایی و کالاهای بی مصرف باشیم در حالیکه رسانه ها می توانند نقش مهمی را ایفا کنند، افزود: با توجه به ضرورت نهادینه سازی فرهنگ مصرف درست آب و به تبع آن تغییر نگرش و رفتار مردم در خصوص مصرف آب بایستی یک همت و جدیت ویژه ای در همه سطوح چه در مسئولان و چه در مردم و رسانه ها به وجود بیاید تا بتوانیم فرهنگ صرفه جویی را نهادینه کنیم.

رجب زاده تصریح کرد: باید علاوه بر ترویج فرهنگ صرفه جویی آب با کسانی که مصرف بی رویه دارند، با قاطعیت برخورد شود ضمن آن که قبل از هرگونه اقدامی باید بر روی موضوع فرهنگ سازی اقدامات لازم را انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: در بحث حفاظت منابع آب باید توازن اعتبارات در تمامی شهرستان ها وجود داشته باشد و سپس اولویت های حوزه منابع آبی نیز مشخص شود.

وی هم چنین خواستار اجرای تدابیر و دستورات استاندار و پیگیری جدی آن در حوزه حفاظت منابع آبی شد و ادامه داد: استمرار خدمات مطلوب آب‌رسانی مستلزم همکاری و تعامل مسئولان و مشارکت مردم در مدیریت مصرف آب است که امیدواریم شاهد تحقق این امر باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: