• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-3814-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

تیم واکنش سریع هلال احمر در اسفراین مستقر می‌شود

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اسفراین گفت: در حال آماده سازی تیم واکنش سریع هستیم تا در شهرستان مستقر شود.

ابراهیم سارمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، اظهار کرد: این تیم آموزش های تخصصی و سخت می بیند تا در هنگام حادثه با سرعت بیشتری عمل کند.

وی ادامه داد: کار اصلی هلال احمر امداد و نجات است و از پیش دبستانی با طرح غنچه های هلال و در دوره دانش آموزی با طرح دادرس یعنی دانش آموز آماده در روزهای سخت وهمچنین در دانشگاه ها به فعالیت و جذب نیرو می پردازد.

سارمی افزود: در مجتمع فنی و مهندسی و دانشکده علوم پزشکی اسفراین برنامه هایی به مناسبت های مختلف برگزار شده است تا به وسیله آنها، هم بتوانیم با دانشگاه ها در ارتباط باشیم و هم بتوانیم از دانشجویان نیرو جذب کنیم.

رئیس جمعیت هلال اهمر اسفراین خاطر نشان کرد: تاکنون دانش آموزان 26 مدرسه در شهرستان آموزش داده شده اند  تا بتوانند در هنگام وقوع حادثه به موقع عمل کنند.

وی با اشاره به وضعیت تجهیزات هلال احمر در اسفراین عنوان کرد: از لحاظ منابع و تجهیزات لوجستیکی شهرستان در وضعیت خوبی قرار دارد و همه امکانات به طور 24 ساعته بررسی می شود و هر30 کیلومتر در محورهای اصلی یک پایگاه هلال احمر وجود دارد که کمتر از پنج دقیقه به محل حادثه های جاده ای می رسند.

سارمی گفت: تنها در پایگاه عباس آباد که یک پایگاه سیار است و در جاده ی اسفراین_سبزوار مستقر است، ست نجات وجود ندارد، اما در سایر پایگاه ها امکانات لازم وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: