• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-3914-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

مدیرکل استاندارد خراسان شمالی:

آسانسورهای غیراستاندارد قطعا پلمب می شوند  

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان شمالی گفت: با متولیان آسانسورهای غیر استاندارد در استان شوخی نداریم و قطعا پلمب خواهند شد.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، فهیمه مهمان نواز در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد:یک اخطار نهایی به دستگاه های دولتی می دهیم و برای پلمپ اقدام خواهیم کرد، قطعا این کار را انجام می دهم و این مجوز را دارم، وضعیت آسانسورهای بدون تاییدیه استاندارد بحث درد انگیزی در استان است. 
وی اضافه کرد: آسانسورهای غیراستاندارد برخی دستگاه ها پلمب شد و از فعالیت آسانسور تعدادی از بیمارستان ها نیز جلوگیری کرده ایم، البته برخی از دستگاه های دولتی که مشکل گرفتن تاییدیه استاندارد آسانسور دارند، ساختمان های آنها استیجاری است و مالکان برای استاندارد سازی اقدام نمی کنند.
مهمان نواز تصریح کرد: مالکان خصوصی ساختمان های اداری آسانسور باید برای بازدید ادواری اقدام کنند و چنانچه اقدامی در این خصوص انجام نشود، در صورت بروز حادثه بیمه هیچ خسارتی به حادثه دیده پرداخت نمی کند و بیمه درصورتی خسارات جانی و مالی را می دهد که تاییدیه استاندارد را داشته باشد.
وی ادامه داد: به زودی لیست دستگاه های دولتی که آسانسور آنها تاییدیه استاندارد را نگرفته باشند اعلام می کنیم که ارباب رجوع بدانند و از آن اسانسورها استفاده نکنند.
وی همچنین با اشاره به تجهیزات بازی در پارک ها و شهربازی و پیش دبستانی و مهدهای کودک گفت: برخی از تجهیزات مهدهای کودک غیر استاندارد بود ک باهمت بهزیستی جمع آوری شد.
مهمان نواز یادآور شد:آموزش و پرورش تجهیزات غیراستاندارد را قبل از فصل شروع مدارس از مراکز پیش دبستانی جمع آوری می کند.
مدیرکل استاندارد خراسان شمالی همچنین با تبریک روز خبرنگار با اشاره به این که خوشبختانه خبرنگاران این حوزه مانند کارشناسان استاندارد هستند، گفت: ازشما خبرنگاران می خواهم در زمینه کاری خودتان استاندارد ملی را تدوین کنید و ما آمادگی انجام چنین کاری را داریم.
وی همچنین با اشاره به اینکه صاحبان سه جایگاه CNG در دوشهر شیروان و اسفراین هشدار قطع انشعاب گاز گرفتند، افزود: ۲۸ جایگاه CNG در استان وجود دارد که تا کنون ۲۵ جایگاه تاییدیه استاندارد گرفته اند.
وی افزود: هشدارهای لازم به متولیان جایگاه های CNG مربوطه داده شده که اگر اقدامات لازم از سوی متولیان  انجام نشود انشعابات گاز قطع خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: