• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2687-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی:

آرامگاه سردار مفخم تبدیل به موزه مشاهیر خواهد شد/
احداث بازارچه صنایع دستی از ضروریات استان

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: آرامگاه سردار مفخم تبدیل به موزه مشاهیر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حبیب الله یزدان پناه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد، با اشاره به اینکه آرامگاه سردار مفخم در مقبره بش قارداش بجنورد قرار دارد، افزود: با دکتر شادلو از اعضای خانواده این مرحوم مذاکره شده و از وی برای انجام این اقدام اجازه گرفته شده است.

وی در ادامه همچنین از تشکیل موزه سکه در محل ساختمان بانک ملی بجنورد خبر داد.

یزدان پناه همچنین به احداث بازارچه صنایع دستی در خراسان شمالی اشاره و اظهار کرد: ساخت این بازارچه یکی از ضروریات استان است.

وی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان از شهرداری بجنورد تقاضای درخواست یک قطعه زمین برای ساخت این بازارچه در محل بوستان ملی بش قارداش و واگذاری آن به صورت امانی به صاحبان صنایع دستی را دارد، ادامه داد: برای اینکه بتوان اقتصاد استان را ارتقا داد و از سوی دیگر میزان ماندگاری گردشگران را افزایش داد باید جاذبه هایی را ایجاد کرد که یکی از این روش ها ایجاد بازارچه های این چنینی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: از سوی دیگر 90 درصد از فعالان حوزه صنایع دستی استان خانم هستند که تعدادی از آن ها نیز سرپرست خانوار می باشند که می توان در این زمینه با ایجاد این بازارچه به آن ها کمک کرد.

وی در ادامه در رابطه با مجموعه گردشگری ایوب پیغمبر در شهرستان بجنورد گفت: با مذاکراتی که با اداره کل اوقاف انجام شد، این اداره کل متعهد شد تا برخی از مشکلات را به صورت کوتاه کند و از سوی دیگر استخر آب موجود در آن مجموعه را نیز مرمت کند.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی افزود: توافق کلی برای مقبره شهدای بجنورد نیز انجام شد و قرار بر این شد تا این مقبره با همکاری ارتش، شهرداری و اداره کل میزاث فرهنگی مرمت و بازسازی شود.

وی در خصوص آزادسازی املاک اطراف مجموعه تاریخی مفخم نیز بیان کرد: هم اکنون 32 درصد از املاک اطراف این مجموعه باقی مانده تا آزاد شود.

یزدان پناه در ادامه از ساخت موزه آب در محل منبع آب بجنورد خبر داد که رایزنی ها با شرکت آب و فاضلاب استان در حال انجام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: