• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5084-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

کارشناس مسئول اداره قرنطینه اداره کل دامپزشکی استان خبر داد:

تشدید نظارت های دامپزشکی خراسان شمالی بر جابجایی دام ها

کارشناس مسئول اداره قرنطینه اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: نظارت های دامپزشکی این استان بر جابجایی دام ها افزایش می یابد.

دکتر ابراهیم تقوایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به نزدیک شدن عید قربان و همچنین فوت یکی از روستاییان شهرستان مانه و سملقان بر اثر ابتلا به بیماری تب خون ریزی دهنده کریمه کنگو افزود: با نزدیک شدن به عید سعید و قربان جابجایی و خرید و فروش دام ها افزایش می یابد به همین علت نظارت های این اداره کل نیز افزایش یافته است.

وی ادامه داد: از آنجاییکه خراسان شمالی استانی مولد در تولید دام است به هنگام نزدیک شدن به عید قربان میزان خروج دام از این استان به استان های شمالی و تهران افزایش می یابد.

تقوایی با بیان اینکه هم اکنون روزانه حدود هشت هزار راس دام از استان خارج می شود، اظهار کرد: این رقم در یک هفته باقی مانده به عید قربان به 15 هزار راس می رسد.

وی تصریح کرد: در این راستا با نیروی انتظامی مکاتبه شده تا در ورودی و خروجی محورهای مواصلاتی استان، محموله های دام فاقد مجوز را متوقف کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: از پلیس راه چمن بید نیز درخواست شده تا محور ورودی و خروجی این مسیر را کنترل و از تردد غیرمجاز دام خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: از اداره کل راهداری استان نیز تقاضا شده تا از صدور بارنامه برای خودروهایی که فاقد مجوز قرنطینه دامپزشکی هستند، خودداری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: