• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2787-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در آستانه برگزاری جشنواره تئاتراستان:

انجام برنامه های فرهنگی و هنری در خراسان شمالی تمرکززدایی می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، تمرکززدایی از برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و هنری از مرکز استان به عنوان یک هدف در دستور کار ما قرار دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ حسین فرخنده افزود: بحث شهرستان محوری با رویکرد عدالت محورانه و با هدف انتقال شور، نشاط، شادابی و خدمات فرهنگی و هنری به سراسر استان مورد توجه است.

وی، در آستانه برگزاری سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی به میزبانی شیروان تصریح کرد: در راستای همین هدف، جشنواره موسیقی مقامی، ماه گذشته در اسفراین و جشنواره تئاتر کوتاه در جاجرم برگزار شد و میزبانی جشنواره تئاتر خراسان شمالی نیز به شیروان داده شد.

میزبانی شهرستان ها فرصتی برای تقویت گروه ها

دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی برگزاری جشنواره تئاتر در شهرستان ها را فرصتی برای ایجاد انگیزه در بین هنرمندان شهرستان ها و نیز تقویت فعالیت های آنان برشمرد و گفت: امروز شاهد آن هستیم که تئاتر به لحاظ کمی رشد خوبی داشته و تعداد تولیدات و اجراهای عمومی بیشتر شده است.

فرخنده، با بیان اینکه معتقدیم هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم، اضافه کرد: امروز جشنواره معرف واقعی تئاتر استان نیست و بخشی از هنرمندان فعالیت های خود را در قالب اجراهای عمومی، آموزش و شرکت در جشنواره های ملی ارائه می کنند.

فروش ١٠٠ میلیونی تئاتر استان

فرخنده با ابراز خرسندی از اقبال و استقبال مردمی از اجراهای عمومی، از فروش ١٠٠ میلیون تومانی گیشه تئاتر طی سال گذشته در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: اکنون حمایت و هزینه کرد دولت از گروه ها فقط به در اختیار قرار دادن سالن رایگان رسیده و این اتفاق خوبی است که در تئاتر استان رخ داده است.

بهره برداری از بلک باکس شیروان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود از بهره برداری از اولین بلک باکس تخصصی در شیروان خبر داد و افزود: این بلک باکس با ظرفیت ١٠٠ نفر در مجتمع فرهنگی هنری شهید امانی این شهرستان آماده می شود و همزمان با برگزاری سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه با تجهیز سالن مجتمع فرهنگی و هنری غدیر در شیروان به امکانات پخش فیلم که مطالبه مردمی بود محدودیت هایی برای گروه های نمایشی ایجاد شده بود، اضافه کرد: این مسئله باعث شد تا بر آن باشیم که از امکانات بیشترین بهره برداری را بکنیم و در همین راستا با افتتاح بلک باکس مجتمع شهید امانی تا حد زیادی دغدغه هنرمندان تئاتر رفع خواهد شد.

فرخنده، با بیان اینکه امیدوار هستیم در شهرستان شیروان سینمای مستقل داشته باشیم ابراز کرد: اشتیاق و مطالبه مردم برای وجود سینما در این شهرستان وجود دارد و امید است با حمایت مسئولان و خصوصا شهرداری سرمایه گذاران بخش خصوصی به این حوزه ورود پیدا کنند.

گفتنی است؛ سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی ١٨ و ١٩ مردادماه سال جاری به میزبانی شهرستان شیروان برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: