• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-3087-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی برای توسعه فرهنگی و هنری خراسان‌شمالی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی گفت: با توجه به ظرفیت موجود در جهاددانشگاهی این نهاد می‌تواند ورود جدی به مسائل هنری داشته باشد.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حسین فرخنده، در بازدید  جهاددانشگاهی و خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا اظهارکرد: خوشبختانه این دو خبرگزاری توانسته‌اند در استان با انعکاس به موقع اخبار و مشکلات مردم گام مهمی در ارتقاء شاخص های استان بردارند.
وی با بیان اینکه در فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه از رویکرد‌های این سازمان و به عنوان یک رسالت محسوب می‌شود، گفت: اگر این رسالت را به دانشگاه‌ها انتقال بدهیم حاصل پیوند بین فعالیت‌های دانشگاهی و امور اجرایی بر پایه داده‌های علمی صورت می‌گیرد.
فرخنده با تاکید بر اینکه سعی می‌کنیم جامعه فرهنگی را توانمند کنیم، گفت: اگر کارها براساس داده‌های علمی پیش برود قطعا نتایج خوبی حاصل می‌شود، در این راستا می توان اهداف مشترک بین جهاددانشگاهی و فرهنگ و ارشاد اسلامی تعریف کرد و با هم افزایی کارها را پیش برد. 
وی با اشاره به وجود پژوهشگاه هنر در جهاددانشگاهی، گفت: می‌توانیم از این مهم به عنوان یک منشاء اثر در استان بهره ببریم زیرا خراسان‌شمالی به لحاظ فرهنگی و هنری دارای پژوهش‌های بکری است.
وی با اشاره به موسیقی پویای این استان، خاطرنشان کرد: در حوزه موسیقی نیز زمینه فعالیت زیادی وجود دارد که این مهم مستلزم برپایی جلسه کارگاهی مشترکی بوده تا از ظرفیت دو نهاد در راستای توسعه فرهنگی و هنری خراسان‌شمالی استفاده شود.
دکتر رضا شاهین فر،رئیس جهاددانشگاهی خراسان‌شمالی نیز در این جلسه اظهارکرد: با توجه به وجود ظرفیت‌های پژوهشی،آموزشی،فرهنگی و هنری بسیاری در جهاددانشگاهی به واسطه برخورداری از پژوهشگاه‌های برجسته این نهاد آمادگی اجرای طرح‌های مشترکی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد.
وی با اشاره به وجود دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا در استان، ادامه داد: این دو خبرگزاری از رسانه‌های معتبر و قابل وثوق در کشور بوده که در خراسان‌شمالی توانسته با بیان مشکلات و نقاط ضعف و قوت در راستای توسعه استان گام‌های موثری را بردارد.
شاهین فر با بیان اینکه جهاددانشگاهی خدمات آموزشی خود را در چهار مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت در استان به مردم ارائه می‌دهد، افزود: بیش از 700 کد دوره آموزشی با استفاده از ظرفیت اساتید مجرب و اعطای گواهینامه معتبر در مراکز این نهاد برپا می‌شود که افراد می‌توانند با مراجعه به این مراکز از خدمات آموزشی آن بهرمندشوند.
وی بر هم افزایی دستگاه ها و بهره گیری از امکانات مشترک برای خدمت به مردم تاکید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: