• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4314-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

/نخستین همایش کسب و کار و استراتژی‌های بهینه در شرایط رقابتی در بجنورد/

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان:
صنایع کوچک خراسان‌شمالی از خدمات شرکت‌های مشاوره ای استفاده نمی‌کنند

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: صنایع کوچک این استان از خدمات شرکت های مشاوره ای استفاده نمی کنند.

سیاوش وحدت در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با تاکید بر اینکه بازار مهترین بخش در تولید است و اگر بازار نباشد چرخه صنعت نمی چرخد، افزود: بیشتر صنایع کوچک موجود در کشور و در این استان سنتی هستند و تمامی اقدامات این صنعت توسط خود صاحب صنعت انجام می شود و صاحب صنعت به تنهایی مواد اولیه خود را تامین، امر تولید را انجام و بازاریابی و صادرات را انجام می دهد.

وی ادامه داد: این درحالیست که باید صاحبان صنایع به منظور موفقیت در امر تولید و بازاریابی از شرکت های مشاوره ای و شرکت های مدیریت صادرات استفاده کنند.

وحدت اظهار کرد: میزان استفاده از این نوع شرکت ها توسط صنایع کوچک در شهرهای بزرگ تر کمی بیشتر شده اما هنوز در استان های کوچک همچون خراسان شمالی این موضوع جانیفتاده است.

وی تصریح کرد: یکی از عللی که موجب شده تا این افراد از این شرکت ها استفاده کنند هزینه بر بودن آن است اما استفاده از این شرکت ها یکی از نیازهای ضروری صنایع کوچک برای پبش بر امور است.

این مقام مسئول بیان کرد: خراسان شمالی فاقد شرکت های مدیریت صادرات است و باید صنایع کوچک از شرکت های موجود در سایر استان ها استفاده کنند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که در این استان وجود دارد آن است که صنایع کوچک تمایل چندانی برای حضور در نمایشگاه ها را ندارند و هزینه بر بودن آن را عامل اصلی این امر می دانند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: در حقیقت نمایشگاه ها کمک زیادی به بازاریابی صنایع کوچک می کنند و آن ها می توانند از این طریق خودی نشان دهند.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنایع کوچک در تهران طی هفته صنایع کوچک افزود: در این نمایشگاه 700 واحد حضور دارند که از این تعداد 14 واحد از خراسان شمالی در 21 غرفه حضور خواهند داشت.

گفتنی است این همایش به همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی خراسان شمالی و با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، بیمه پاسارگاد و معاونت فرهنگی شهرداری بجنورد در تاریخ بیستم مرداد ماه سال جاری در محل سالن گلشن برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: