• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-3587-5
  • خبرنگار : 0584012
  • منبع خبر : ----

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسفراین:

شهرستان به خبرنگاران فرهیخته نیاز دارد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسفراین گفت: شهرستان به خبرنگاران فرهیخته نیاز دارد.
رضا ارغیانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا و تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: امروز تعداد خبرنگاران ازنظر کمی افزایش یافته است، اما کار خبرنگاران باید به لحاظ کیفی نیز ارتقا پیدا کند و هم به لحاظ دانش به روز تر شوند و سعی بر این شده است که رابطه تنگاتنگی با خبرنگاران وجود داشته باشد. 
وی افزود: خبرنگاری کار بسیار سخت، مهم و خطیری است و خبرنگار از یک طرف می تواند بسیار مهم و از طرفی بسیار مضر باشد. خبرنگار به تبع برای موفقیت و تداوم کار خودش چاره‌ای به جز مفید بودن ندارد، لذا از این بابت باعث خوشحالی است که فعالیتشان در راستای بهتر شدن امور شهرستان صورت می گیرد البته نارسایی هایی هم هست که این نواقص همه جا از جمله اداره ارشاد هم وجود دارد که امیدواریم این نقایص کمتر شود و خبرنگاران بیش از پیش مفید واقع شوند.
ارغیانی در رابطه با پتانسیل فرهنگی شهرستان بیان کرد: اسفراین به لحاظ فرهنگی و هنری جز شهرستان های توانمند استان و در بعضی رشته ها مانند تئاتر، موسیقی مقامی، داستان کوتاه، و خونویسی حرف های زیادی برای گفتن دارد. 
وی درباره ی ارتقا فرهنگ عمومی شهرستان اضافه کرد: این امر در یک هرشهرستان تنها فقط از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بر نمی آید، به هرحال وزارت ارشاد بزرگترین نهاد فرهنگی کشور است،ولی تنها نهاد فرهنگی کشورنیست و در واقع شهرداری، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتابخانه، و فرمانداری در راس همه ی این ها می توانند بسیار مفید واقع شوند.
ارغیانی درباره نقش مردم در این زمینه گفت: مهم تر از همه ی این ها نقش مهمی است که مردم در ارتقا فرهنگی یک جامعه دارند؛ نقشی که هیچ دستگاه اداری نمی تواند داشته باشد.
رئیس اداره ارشاد اسفراین در ادامه افزود: از لحاظ فرهنگی_هنری اتفافت مثبتی در شهرستان افتاده است و یکی از این اتفاقات رویکرد شهرستان محوری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی است، مانند برگزاری جشنواره موسیقی مقامی خراسان شمالی در یک ماه گذشته، برگزاری جنواره تئاتر استانی در شیروان به تاریخ 17تا19 همین ماه، و برگزاری جشنواره تئاتر و شعرکوتاه در جاجرم و آشخانه؛ والبته این اتفاقات قرار است تداوم داشته باشد.
وی در سوال به ویژگی ها و تاثیر استاد شاهد در فرهنگ شهرستان پاسخ داد: استاد شاهد بی اغراق یک دانشمند بود،یک شخصیت بسیار فرهیخته، یک آدم نکته سنج و با کمالات. امروزه معیار سنجش دانش و آدم ها مدرک تحصیلی و تعداد مقالات و کتاب هایی که چاپ می کنند نیست. ایشان مرد 90 ساله ای بود که چندهزار بیت و چندین حکایت  از حفظ داشت آن ها را با بیانی زیبا و تئاتری بیان می کرد؛ استاد شاهد یک عالم به معنای دقیق کلمه بود.
ارغیانی در مورد برنامه های اداره ارشاد برای تکریم فرهیختگان شهرستان اضافه کرد: در نیمه دوم سال جاری قرار است بزرگداشتی برای استاد شهید محمد ابراهیم باقری که در فاجعه ی منا به شهادت رسیدند هم برگزار شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: