• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4614-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

کودکان سنگ صبور والدین نیستند

مشاور امور بانوان مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: کودکان سنگ صبور والدین نیستند و ظرفیت شنیدن درد و دل های بزرگان را ندارند.

فرانک محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی با بیان اینکه خانواده ها اکثر مواقع فرزندان خود را محرم رازهایشان می دانند، بیان کرد: بیان درد ها و مشکلات به فرزندان و توقع درک و همدلی از طرف آنها خصوصا در مواردی که خانواده درگیر مسائلی از قبیل اعتیاد، فقر و دیگر مسائل هستند باعث گریز کودکان به خصوص دختران از خانواده خواهد شد.

وی افزود: جامعه امروز ما در برگیرنده شکاف ها و گسست های گوناگونی است آنچه این روزها به یکی از مباحث پررنگ رسانه ای، فرهنگی و سیاسی تبدیل شده سوژه ازدواج کودکان در کنار سوژه های کودک آزاری است.

محمدی خاطر نشان کرد: تمام این مسائل، رخدادهایی هستند که چه در فضای واقعی و چه در فضای مجازی و از هر زاویه ای نگریسته شود کمترین نتیجه ای که وارد است توافق بر شکلگیری یک گسست فرهنگی و نسلی است.

وی اظهار کرد: جامعه امروزی مانند بسیاری از جوامع دیگر جهان با شدت و ضعف متفاوت دستخوش تغییرات است و این امر همواره هزینه های سنگین سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برنظام و جامعه تحمیل کرده است.

مشاور امور بانوان مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی بیان کرد: مسائل بیان شده حاصلی جز تخریب بنیان های اخلاقی و دینی و قانونی جامعه را ندارد در این صورت ضرورت نخست شناخت نسل جدید است نه نادیده گرفتن و یا طرد کردن.

وی اظهار کرد: در چنین شرایطی باید یکی از مهمترین ارکان سیاسی اجتماعی، مطالعه و پژوهش از سویی و گشودن عرصه های گفت و گو از سوی دیگر باشد.

محمدی در ادامه افزود: اگر میدان گفت و گوهای نسلی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در جامعه باز نشود و به جای آن به حاشیه راندن باشد نتیجه ای جز بازتولید نفرت، خشونت، کودک آزاری و شکاف هرچه بیشتر نسل ها نخواهد بود.

مشاور امور بانوان مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی ادامه داد: نسلی خواهیم داشت که مدام روی صندلی اتهام می نشینند نسلی است که الزاما ضد پیشینیان خود نیستند اما با آنان متفاوت هستند.

محمدی بیان کرد:این روزها خبرهای ناخوشنود کننده ای راجع به کودک آزاری، شکنجه و خودکشی به گوش می رسد و در کنار این ها مشکلات افزایش کودکان کار و خیابانی، ازدواج های زودهنگام دختران و سوء استفاده های عاطفی نیز وجود دارد که بسیار دردناک است.

وی بیان کرد: نیاز است که برای حل این مشکلات خانواده و آموزش و پرورش در کنار یکدیگر قرار بگیرند فرزندان ما سرمایه های کشور هستند و اگردرست هدایت و درک شوند قطعا کشوری با آینده روشن خواهیم داشت.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: