• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-6084-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

50000 واحد مسکونی در روستاهای خراسان شمالی نیازمند مقاوم سازی است

مدیر کل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: 50 هزار واحد مسکونی در خراسان شمالی نیازمند مقاوم سازی است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، علی محمدی مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی خراسان شمالی به مناسبت روز خبرنگار و در بازدید از خبرگزاری های ایسنا و ایکنا افزود: تاکنون ۵۰ درصد از واحد‌های مسکونی روستایی خراسان‌شمالی مقاوم سازی شده است.

وی با اشاره به اینکه در حالت استاندارد ۴۰درصد واحدهای مسکونی مناطق روستایی کشور مقاوم سازی شده است، افزود: این شاخص در خراسان‌شمالی ۵۰ درصد بوده و این استان در مقاوم سازی منازل مسکونی روستایی از میاگین کشوری بالاتر است.

وی یادآورشد: در زلزله اردیبهشت ماه سال گذشته حدود پنج هزار واحد مسکونی روستایی نیازمند تخریب، بازسازی و تعمیر شدند که بخش بسیاری از این واحدها با استفاده از تسهیلات، بازسازی و مرمت شد.

دکتر رضا شاهین فر، رئیس جهاددانشگاهی خراسان‌شمالی نیز در این جلسه اظهارکرد: درحال حاضر جهاددانشگاهی در سطح کشور و استان درعرصه آموزشی در دو سطح مقطع دار و کوتاه مدت به فعالیت می پردازد که هم اکنون در خراسان شمالی خدمات آموزشی این نهاد در چهار مرکز و ۷۰۰ کدرشته با ارائه گواهینامه های معتبر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این نهاد از سنین مهد کودک تا بازنشستگی برای افراد دارای دوره های آموزشی بوده، یادآورشد: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد دوره‌های کارکنان دولت در استان توسط جهاددانشگاهی برپا می‌شود.

شاهین فر با اشاره به لزوم گذراندن دوره های خانواده سلامت برای زوج ها جوان، عنوان کرد: در ابتدا هر زوجی که ازدواج می‌کند باید در دوره‌های آموزشی کسب مهارت های زندگی تحت عنوان «خانواده سالم» جهاددانشگاهی که با مشارکت دادگستری برگزار می‌شود شرکت کند.

وی با اشاره به وجود پژوهشکده های متعدد جهاددانشگاهی در کشور، افزود: پژوهشکده رویان، گیاهان دارویی، هنر، علوم انسانی و گردشگری جهاددانشگاهی در کشور پشتوانه ای برای انجام فعالیت های این حوزه ها در استان است.

شاهین فر با اشاره به فعالیت مرکز رویان در جهاددانشگاهی، افزود: در حال حاضر رویان جزء پنج مرکز برتر دنیا در مباحث ناباروری بوده که اقدامات بسیار بزرگی در بحث شبیه سازی در آن انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه با استفاده ازظرفیت جهاددانشگاهی کشور در آینده نزدیک کلینیک ناباروری در این منطقه راه اندازی می‌شود، گفت: در راه اندازی کلینیک ناباروری در فاز دوم ساختمان جهاددانشگاهی، دانشگاه علوم پزشکی و استانداری نیز مشارکت دارند.

وی بر لزوم هم افزایی امکانات دستگاه ها برای توسعه استان و خدمت به مردم تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: