• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-1990-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

دوران امروز دورانی نیست که به ضرورت وجود خبرنگار شک شود

یک چهره ادبی اسفراین، گفت: جامعه ی بدون خبرنگار تصور کردنی نیست و خبرنگار ها چشم و گوش جامعه هستند و اگر نباشند تمام راه هایی که برای خبر رسانی لازم است مسدود می‌شود.   
یوسف علی یوسف نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، گفت: اگر جامعه بسته و محدود باشد در اینصورت عیب ها دیده نمی شود و همه چیز به صورت حسن جلوه گر می شود. 
وی ادامه داد: دوران امروز دیگر دورانی نیست که ما در مورد ضرورت وجود خبرنگار شک داشته باشیم و دنیا به دهکده ی کوچکی تبدیل شده است و بر مدار اطلاعات می چرخد و نمی توان فرض کرد که اطلاعات در گردش نباشند که با آمدن فضای مجازی نیز اتفاقات خوبی رخ داده است
دکتر یوسف نژاد در مورد کمبود ها در زمینه قلم و نوشتن در اسفراین بیان کرد: از این لحاظ متاسفانه بسیار عقب هستیم، حدود۲۰ سال قبل اسفراین ماهنامه ای داشت به نام ماهنامه اسفراین که بعدها تبدیل به هفته نامه یا دوهفته نامه شد و هرچند که با کش و قوس های زیادی همراه بود ولی نشریه ای وجود داشت و بعد از آن دیگر رسانه نوشتاری در اسفراین وجود نداشت است. 
این چهره ادبی اسفراین ادامه داد: استاد شاهد مجله ای داشتند که بیشتر ادبی بود و خیلی جنبه اطلاع رسانی نداشت. در حال حاضر تنها منبع خبررسانی شهرستان کانال هایی است که در فضای مجازی وجود دارد و یک مرکز اطلاع رسانی که که موثق بودن اخبار را تایید کند وجود ندارد. 
یوسف نژاد درباره وجود کانال های مجازی و تاثیر آن بر مطالعه با تاکید بر وضع بد مطالعه در کشور توضیح داد : مطالعه در فضای مجازی مثل شنا کردن در دریاچه ای است که عمق کمی دارد، ولی وسعت آن زیاد است.تقریبا ۷۰ تا ۸۰ درصد مطالب فضای مجازی قابل استناد نیست و به طور اختصاصی ۸۰ درصد شعر و مطالب ادبی که دست به دست می شود منابع آن درست ذکر نمی شود یا نام شاعر و نویسنده اشتباه آورده می شود.
وی افزود: این فضا هرگز جای مطالعه را نمی گیرد و تنها شاید بتوان از آن برای راهنما یا نشانه در مطالعه استفاده کرد البته نمی توان منکر این مسئله شد که کانال های خوبی هم وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: