• جمعه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-185-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت بجنورد:

اعتماد به خدا و مردم مشکلات جامعه امروز را ریشه کن می کند

امام جمعه موقت بجنورد گفت: اعتماد به مردم و خدا مشکلات کنونی اقتصادی، فرهنگی و امنیتی در جامعه را ریشه کن می کند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حجت الاسلام مهدوی پور در نماز عبادی و سیاسی جمعه، با اشاره به هفته دولت و طرح این سوال که شاخصه و نشانه های مسئولان وحاکمان اسلامی چیست؟ اظهار کرد: اولین ویژگی که یک مسئول در جامعه اسلامی باید داشته باشد آن است که به حاکمیت مطلقه الهی توجه داشته باشد و بداند که حاکم مطلق، خداست.

وی با بیان اینکه دومین ویژگی آن است که یک مسئول خود را در محضر خدا ببینند، افزود: غنیمت شمردن در دست گرفتن مسئولیت برای خدمت به مردم سومین ویژگی یک مسئول و حاکم در جامعه اسلامی است، یک مسئول باید فرصت بدست آمده را مغتنم بشمارد و به مردم خدمت کند نه اینکه جیب خود را پر کند.

مهدوی پور ادامه داد: همه باید بدانیم بالاترین قدرت، قدرت الهی است و بعد از آن وحدت مردم است.

وی با اشاره به اینکه یدالله به معنای قدرت خداست، اظهار کرد: همه باید این موضوع را بدانند و مورد توجه قرار دهند که اعتماد به مردم یعنی اعتماد به قدرت خدا.

خطیب نماز جمعه بجنورد کنار زدن اشرافی گری، تنبلی و دشمن ستیزی را از دیگر ویژگی های یک مسئول و حاکم در جامعه اسلامی بیان کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی شرها زمانی رخ می دهد که به ولایت شیطانی دل ببندیم و هیچ کسی تاکنون از ولایت شیطانی خیری ندیده است.

مهدوی پور با طرح سوال دیگری مبنی بر اینکه تاکنون چه کسی و حکومتی از آمریکا بهره ای برده است، گفت: آمریکا فقط در ایجاد و قطع روابط یک چیز را می فهمد و آن منافع خودش است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اظهار کرد: معظم له فرمودند ما 40سال پشت سر امام و ولی مان بودیم و طی این 40 سال که پشت سر امام بوده ایم یک مرتبه اتفاق نیفتاده که خسارتی دیده باشیم و آن نشان دهنده حقانیت امام بوده است.

امام جمعه موقت بجنورد تاکید کرد: اگر در این مشکلات موجود به سخنان ولی و امام گوش فرا دهیم، به طور قطع در این میدان نیز پیروز خواهیم شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: