• شنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 976-188-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

جاده، پیست تمرین دوچرخه سواران خراسان شمالی

رئیس هیئت دوچرخه سواری خراسان شمالی گفت: امکانات ضعیف مادی و فضای ورزشی موجب عقب ماندن رشته دوچرخه سواری در استان شده است.

محمد کشمیری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: به علت فقدان امکانات لازم و کافی در استان ورزشکاران رشته دوچرخه سواری فقط قادر به تخصصی کار کردن در دو رشته کورسی و کوهستان هستند.

وی ادامه داد: مشکلات مذکور موجب شده تا دوچرخه سوارها مجبور شوند جاده ها را با توجه به خطرات و آسیب های جبران پذیر و جبران ناپذیر برای تمرین انتخاب کنند.

کشمیری بیان کرد: پس از پیگیری های مداوم در سال های گذشته موفق به گرفتن محدوده ای محصور به شکل دایره ای در محل فرودگاه بجنورد برای تمرین دوچرخه سواران شدیم که به زودی به بهره برداری و به مرحله استفاده خواهد رسید.

وی ادامه داد: با اختصاص دادن این فضا، نظارت و امدادرسانی ها با کیفیت بیشتر و بهتری امکان پذیر خواهد شد و دوچرخه سواران آسایش بیشتری را خواهد داشت.

کشمیری با اشاره به این که دوچرخه سواری مخصوص آقایان نیست و بانوان نیز در این رشته ورزشی فعالیت دارند، گفت: تا قبل از بهره برداری و اختصاص این فضا بانوان هیچ جای تمرینی در استان را نداشتند تا فعالیت کنند، اما با اختصاص این فضا در فرودگاه با وجود نیروی انتظامی، با خیالی آسوده مشغول فعالیت خواهند شد.

به گفته وی در رشته کورسی به طور حتم باید زمین آسفالت مرغوبی وجود داشته باشد تا آسیبی به دوچرخه و دوچرخه سوار وارد نشود.

کشمیری ادامه داد: مسابقات بانوان این رشته ورزشی فقط در استان هایی که دارای فضای فرهنگی بازتری هستند، مانند تهران و کلان شهرها برگزار می شود و بانوان دچار محدودیت بیشتری در این رشته ورزشی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: