• شنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-890-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

بهره برداری و کلنگ زنی ۴۳ پروژه در شهرستان گرمه

آیین بهره برداری متمرکز ۴۰ پروژه با هزینه ای معادل ۳۰ میلیارد تومان، هم زمان با آغاز عملیات اجرایی ۳ پروژه با اعتبار ۸ میلیارد تومان در گرمه با حضور استاندار خراسان شمالی برگزار شد.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمدرضا خباز در این آیین ویژه با اشاره به تعبیری از مقام معظم رهبری مبنی بر این که اتکای همه دولت ها به مردم است، گفت: حتی در صدر اسلام تا زمانی که مردم یثرب با پیامبر اکرم(ص) همراهی نکردند، آن حضرت موفق به تشکیل حکومت اسلامی نشد و امام علی(ع) هم به دلیل همراه نبودن مردم 25 سال خانه نشین بود تا این که با اصرار فراوان و هجوم مردم و با توجه به تعهدی که خدای متعال از علما برای بر دوش گرفتن بار مسئولیت جامعه گرفته است، رهبری جامعه اسلامی را پذیرفت.
 وی ادامه داد: در دوران معاصر نیز امام خمینی(ره) که معجزه قرن بود، به دلیل آگاه نبودن و همراهی نکردن اکثریت مردم در سال 42 تبعید شدند که 15 سال طول کشید اما به تدریج با رشد آگاهی مردم و همراه شدن آنان با رهبری امام امت، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
استاندار گفت: حکومت ما بر سه پایه دین، رهبری و مردم استوار است؛ لذا تا وقتی مردم به صحنه نیامده بودند، دین به محاق رفته بود و رهبر عظیم الشأن و بنیانگذار انقلاب هم تبعید شد اما سال 57 با حضور مردم در صحنه، نظام اسلامی شکل گرفت. 
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون پشتوانه همه دولت ها مردم بوده اند و این امر عبور نظام از مراحل سخت سال های گذشته را باعث شد و امروز هم که دشمن سخنان بیهوده بر زبان می آورد و ثابت کرده که اصلاح طلب و اصولگرا و مسلمان و غیرمسلمان برای آن ها فرقی ندارد، با حضور مردم در صحنه می توان بر مشکلات فائق آمد.
 خباز با مقایسه آمار و ارقام طرح هایی که امسال و سال های گذشته تکمیل و بهره برداری شد، گفت: پروژه های هفته دولت امسال رشد قابل توجهی نسبت به سال های قبل دارد و حتی بیش از سال هایی است که هر بشکه نفت 140 دلار فروخته می شد و این درحالیست که دولت گرفتاری های زیادی دارد.
وی همچنین با اشاره به اهمیت توسعه کشاورزی مدرن و اجرای سامانه های نوین آبیاری گفت: در استانی که با خشکسالی و محدودیت منابع آب روبروست، کشاورزی به روش غرقابی اشکال شرعی دارد لذا از همه معتمدان و اعضای شوراها و دهیاران می خواهم مردم را به خوبی توجیه کنند که باید به استفاده از روش های نوین آبیاری روی بیاورند.
 وی خاطرنشان کرد: دولت 85 درصد هزینه اجرای این طرح ها را به رایگان متقبل می شود و کشاورزان حتی بابت 15 درصد سهم خود هم لازم نیست پولی بپردازند بلکه نیروی کارشان همان آورده آن هاست؛ بنابراین از همه کشاورزان می خواهم از این فرصت و تسهیلات رایگان دولت برای توسعه آبیاری نوین و تحت فشار بهره بگیرند.
در این مراسم لوح یادبود بهره برداری و کلنگ زنی 43 پروژه شهرستان گرمه رونمایی شد.
با حضور استاندار هم چنین 12ونیم کیلومتر از محور ارتباطی گرمه به سنگ سوراخ بهره برداری شد.
 با افتتاح کامل این محور فاصله بجنورد تا تهران از مسیر میامی درمجموع 50کیلومتر کوتاه تر و از حجم بار ترافیکی جاده جنگل گلستان نیز کاسته می شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: