• یکشنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-1090-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

فرماندار :

نیروهای بومی مشکل کمبود معلم در راز و جرگلان را مرتفع می‌کند

فرماندار شهرستان راز و جرگلان گفت: بکارگیری نیروهای بومی مشکل کمبود معلم در این شهرستان را مرتفع می کند.

محمد زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با تصریح بر اینکه کمبود معلم یکی از مشکلات اساسی حوزه آموزش و پرورش در این شهرستان است، افزود: متاسفانه بیشتر معلم هایی که در این منطقه مشغول به فعالیت هستند نیروهای حق التدریس و غیربومی اند که همیشه در فت و آمد هستند.

وی ادامه داد: معلم های بومی در این شهرستان وجود دارند و در امر گزینش برای راز و جرگلان باید از این افراد استفاده شود تا میزان رفت و آمد به حداقل برسد و از سوی دیگر از بروز مخاطرات بعدی همچون بروز تصادف در جاده ها جلوگیری شود.

زارعی اظهار کرد: البته در این شهرستان تعدادی نیروی بومی در حوزه آموزش و پرورش تدریس می کنند اما به علت امکانات بسیار محدود در شهرستان راز و جرگلان آن ها ترجیح می دهند در خارج این شهرستان فعالیت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که برای حل مشکل بازماندگی از تحصیل دانش آموزان در این منطقه چه اقداماتی انجام شده است؟ بیان کرد: در این شهرستان تمامی امکانات برای تحصیل تا دوره پیش دانشگاهی مهیاست.

به گفته این مقام مسئول دبستان، دبیرستان و حتی دبیرستان های شبانه روزی دخترانه و پسرانه در این شهرستان وجود دارد و دانش آموزان می توانند از آن ها استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه بیشتر بازماندگی از تحصیل در این شهرستان به حوزه دانش آموزان بازمی گردند، گفت: علت اصلی بروز این مشکل نیز به خانواده های این افراد و فرهنگ موجود در میان آن ها بازمی گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: