• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-614-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان:

شرایط اقتصادی مانع از بهره برداری برخی از پروژه های بهداشتی و درمانی خراسان شمالی در هفته دولت شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: شرایط اقتصادی مانع از بهره برداری برخی از پروژه های بهداشتی و درمانی این استان در هفته دولت شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، دکتر علی حق بین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پروژه هایی همچون مرکز جراحی قلب باز، مرکز دندان پزشکی، فاز دوم بیمارستان جاجرم از جمله پروژه هایی هستند که دارای بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی هستند و اگر شرایط اقتصادی مناسب بود این پروژه ها طی هفته دولت به بهره برداری می رسید.

وی ادامه داد: هدف دانشگاه علوم پزشکی استان بر این است تا این پروژه ها به صورت 100 درصد تکمیل و سپس به بهره برداری برسند که این امر در آینده بسیار نزدیک انجام خواهد شد.

حق بین همچنین درباره جاده ارکان که بیمارستان امام حسن(ع) در این مسیر واقع است نیز اظهار کرد: یک بیمارستان 30 هزار متر مربعی طی سه سال به بهره برداری رسید اما ساخت جاده ارکان که فقط چهار کیلومتر است همچنان نیمه باقی مانده و تکمیل نشده است.

وی با تصریح بر اینکه یکی از گلایه های جدی این دانشگاه عدم تکمیل پروژه جاده ارکان است، بیان کرد: در این مسیر تعداد زیادی از دانشجویان این دانشگاه و مردم برای گرفتن خدمت از بیمارستان مذکور در حال رفت و آمد هستند اما این جاده به هیچ عنوان با آن حجم از رفت و آمدها استاندارد نیست.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد تا استاندار جدید خراسان شمالی ورود جدی به این حوزه داشته باشند تا مشکل مردم در این ارتباط حل شود.

دکتر سید احمد هاشمی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در ادامه این جلسه در پاسخ به این سوال که علت اصلی بروز بیماری عفونت روده ای در میان مردم صندل اباد بجنورد چه بود؟ گفت: موارد مختلف همچون آب، نان و مواد غذایی ارائه شده از سوی اصناف این منطقه مورد بررسی قرار گرفت اما مشکلی در آن ها وجود نداشته است.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات پیشگیرانه انجام و بیماری تحت کنترل است، افزود: اما آن چیزی که باید مورد توجه جدی در این منطقه صورت گیرد آن است که باید فاضلاب و دام و تلمبارهای کود در منطقه ساماندهی شود .

به گفته هاشمی ممکن است ساختار محیطی منطقه در بروز این مشکل مداخله داشته باشد.

به گفته وی در روزی که مشکل عفونت روده ای در میان اهالی این منطقه صورت گرفت 50 نفر بستری شدند و 40 نفر نیز به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: