• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-1784-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

معاون جهاددانشگاهی خبر داد:

عقد تفاهم‌نامه با 16 برند ملی در راستای اجرای طرح مشاغل خانگی

معاون پژوهش، توانمندسازی و اشتغال سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی از عقد تفاهم نامه با 16 برند ملی در راستای اجرای طرح مشاغل خانگی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، سیروس دشتی‌برنجه در نشست ویدئو کنفرانس با اشاره به اجرای طرح مشاغل خانگی در کشور گفت: برای اجرای این طرح در ابتدا 270 فرصت و اولویت شغلی شناسایی شد که از این تعداد 140 اولویت برای ثبت نام متقاضیان انتخاب و از این تعداد 69 مورد برای ثبت نام در اولویت قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ثبت نام متقاضیان نیز در سامانه انجام شده است، افزود: طی مدت ثبت نام 45 هزار نفر اقدام به ثبت نام کردند که از این تعداد 37 هزار و 124 نفر در استان ها نهایی شد.

به گفته وی بیشترین ثبت نامی ها مربوط به استان خراسان رضوی با 9 هزار و 776 نفر و کمترین ثبت نامی نیز مربوط  به خراسان جنوبی با تعداد 875 نفر بوده است.

وی ادامه داد: از میان ثبت نام کنندگان 75 درصد خانم و 25 درصد آقا بوده اند.

دشتی‌برنجه اظهار کرد: علاوه بر آن بعد از پایان ثبت نام 37 هزار نفر از افراد ثبت نام شده مورد پایش قرار گرفته اند.

وی تصریح کرد: در فاز دوم شروع به شناسایی برند ملی و پشتیبان های استانی کرده ایم که تاکنون با 30 برند ملی وارد مذاکره شده ایم که با 16 برند ملی تفاهم نامه امضاء کرده ایم.

وی تاکید کرد: همچنین 256 پشتیبان در استان ها شناسایی شده اند که استان کردستان دارای بیشترین پشتیبان بوده است.

وبه گفته وی بیشترین متقاضیان ثبت نام شده در حوزه صنایع دستی بوده است.

حسین سامان مدیر حوزه اشتغال جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی نیز گفت: در خراسان شمالی برای اجرای طرح مشاغل خانگی 30 شغل به عنوان شغل مزیت دار در این استان شناسایی شد.

وی تعداد ثبت نام شدگان متقاضی مشاغل خانگی در این استان را دو هزار و 503 نفر اعلام کرد و افزود: بیشترین افراد ثبت نام شده در این استان مربوط به شهرستان بجنورد بوده است.

سامان ادامه داد: پوشاک، گلیم، نوغان داری، نساجی سنتی، گیاهان دارویی، مترجمی زبان، انیمیشن، کلاه کرکی، ویراستاری از جمله مشاغلی بوده اند که متقاضیان برای فعالیت در این حوزه ها ثبت نام کرده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: