• سه شنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-786-5
  • خبرنگار : 0584012
  • منبع خبر : ----

اجرای دو مانور در خراسان شمالی برای شروع سال تحصیلی جدید

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: دو مانور برای شروع سال تحصیلی جدید پیش بینی شده است.
عصمت بدخشان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، اظهار کرد: پروژه مهر استان در راستای آماده سازی هر چه بیشتر مدارس برای شروع باشکوه سال تحصیلی جدید در کل استان دو مانور پیش بینی کرده است.
وی ادامه داد: در پنجم شهریور ماه و در اولین مانور و در قالب چهار اکیپ مختلف مدارس شهرستان اسفراین مورد ارزیابی قرار گرفتند و باید مدیران هر آنچه که از لحاظ فضا، تجهیزات و نیروی انسانی لازم باشد را برای سال تحصیلی جدید فراهم کنند‌.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: در ۱۵ شهریور ماه مانوری دیگر صورت می گیرد و مدارسی که در پنجم شهریور ماه بازدید شده بودند، مورد ارزیابی قرار می گیرند و اگر ایرادی وجود داشته باشد به مدیر مدرسه اعلام خواهد شد تا بتواند در فرصتی ۱۰ روزه مشکلات را برطرف کند.
 بدخشان در خصوص وضعیت نیروها در بخش ابتدایی عنوان کرد: با توجه به شش کلاسه شدن مقطع ابتدایی و معلمین بازنشسته با مشکلاتی از لحاظ نیرو در مقطع ابتدایی مواجه هستیم اما از طریق مشمولین ماده ۲۸، دانشگاه فرهنگیان، سرباز معلمین و نیروهای علاقه مند و یا مازادی که در مقطع متوسطه هستند و به شرط گذراندن دوره های تخصصی این مشکل تا حدودی حل شده است و سیاست گذاری اداره کل این است که هیچ کلاس بدون معلمی در اول مهرماه وجود نداشته باشد‌.
وی بیان کرد: تست سنجش برای همه دانش آموزان مقطع ابتدایی در نظر گرفته شده است و در کنار دانش آموزان ابتدایی تست سنجش از نوآموزان پیش دبستانی نیز انجام خواهد شد.
عصمت بدخشان اظهار کرد: کتاب های درسی مقطع ابتدایی با توجه به ثبت نام انجام شده به ادارات شهرستان تحویل داده شده است و روز اول مهر به دانش آموزان داده خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: