• پنجشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-385-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

دولت تدبیر و امید آهنگ ساخت و ساز پروژه های عمرانی را متوقف نکرد

ستاندار خراسان شمالی در آیین بهره برداری متمرکز ۸۳ پروژه شهرستان شیروان گفت: باوجود تمامی مشکلات و فشارهای اقتصادی، دولت تدبیر و امید آهنگ ساخت و ساز پروژه های عمرانی را متوقف نکرده است.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمدرضا خباز در این مراسم اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح ۸۳ پروژه با اعتباری افزون بر ۷۵ میلیارد تومان در شهرستان شیروان هستیم که هزینه این رقم اعتبار در سال های اخیر کم سابقه و حتی بی سابقه بوده است.
وی افزود: خدمات ارائه شده چیزی جز انجام وظیفه نبوده است چرا که خدمت رسانی به مردم رسالت اصلی مسئولان است بنابراین از مردم می خواهم با اعلام مشکلات ما را برای ارائه خدمات موثرتر کمک کنند.
وی ادامه داد: در هفته دولت امسال ۸۹۲ پروژه با اعتباری افزون بر ۷۵۰ میلیارد تومان در استان به بهره برداری رسیده و این به معنای تداوم آهنگ خدمات در استان است و این در حالیست که دولت برخی اوقات شاید برای تامین حقوق کارکنان خود هم دچار مشکل شود.
 خباز خاطرنشان کرد: وجود ارزشمند عنصر مردمی موجب ۴۰ سال عزت و سربلندی جمهودی اسلامی در برابر تمام کینه توزی های استکبار جهانی شده است.

فرماندار شهرستان شیروان نیز در این گفت: نگاه دولت تدبیر و امید ارائه خدمات به عموم مردم، ایجاد و تقویت زیرساخت ها با رویکرد کارشناسی است.
امین رضا مرآتی اظهار داشت: دولت نگاه ویژه ای به توسعه زیرساخت ها دارد و امروز می توانیم اعلام کنیم که دولت دکتر روحانی خدمات ارزنده فراوانی را با نگاه توسعه ای ارائه کرده است.
مرآتی افزود:دولت تدبیر و امید وارث شرایط بسیار سختی مانند تورم بالا، سیاست خارجی نابسامان و غیرمعقول و وضعیت اجتماعی نامناسب بوده است ولی امروز با ارائه خدمات مختلف از سوی دولت شاهد آرامش کشور در حوزه های مختلف هستیم.
وی در ادامه به تشریح برخی از خدمات دولت در شهرستان شیروان پرداخت و تصریح کرد: ۶۵۰ کیلومتر راه روستایی در این شهرستان وجود دارد که تا امروز ۸۷ درصد آن آسفالت شده که افزون بر ۳۰ درصد آن در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده است.
مرآتی خاطرنشان کرد: امروز از ۱۵۴ روستای شهرستان شیروان ۱۳۴ روستا از آب شرب سالم برخوردار هستند و ۹۸ درصد این روستاها گازرسانی و ۱۰۰ درصد آن برق رسانی شده اند و ۷۰ درصد دارای پوشش تلفن همراه هستند.
وی مطرح کرد: در شرایطی که دچار خشکسالی هستیم تنها ۳۳ روستا تنش آبی شدید دارند و این در حالی است که سال ۹۲ با وجود بارندگی های خوب، ۵۲ روستا وضعیت بحرانی داشتند.
وی اظهار داشت: طرح بازآفرینی شهری برای اولین بار در دولت تدبیر و امید با اعطای اعتبارات فراوان به مناطق حاشیه و دارای بافت فرسوده شهرها مصوب شده و افزایش مستمری مددجویان نهادهای حمایتی و اعطای تسهیلات ۶ درصدی به کارآفرینان و تولید کنندگان هم از دیگر خدمات ارزنده دولت است.
در ادامه این آیین نماینده مردم شیروان در مجلس هم اظهار داشت: امروز وجود مشکلات اقتصادی معیشت مردم را دچار مشکل کرده است اما باید بدانیم در۴۰ سال گذشته همواره دشمنان نظام جمهوری اسلامی به فکر ایجاد موانع مختلف در راه پیشرفت و توسعه هستند.
عبدالرضا عزیزی افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه در برابر زیاده خواهی های آمریکا و استکبار جهانی تسلیم نمی شود و باید بدانیم ایجاد زیرساخت هایی مانند راه،گاز، آب، برق و تلفن حتی در نقاط دوردست و مناطق محروم در دوران پس انقلاب اتفاق افتاده و امروز ایران در بسیاری از رشته های علمی مانند هوافضا، پزشکی، زیردریایی و ساخت ادوات نظامی و موشکی جزو ده کشور برتر جهان است.
بر اساس این گزارش استاندار خراسان شمالی با هیئت همراه خود در حاشیه این مراسم با خانواده شهید جواد ترقی دیدار کردند و هم چنین موسسه خیریه توانبخشی و نگهداری کم توانان ذهنی مهر شیروان و ۱۰۱۹ واحد مسکونی مسکن مهر به طور نمادین با حضور دکتر خباز به بهره برداری رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: